Hodnotit / sdílet na:

21.09.2009: PONDĚLÍ, JDE SE CVIČIT

obrázek deník
Hned po snídani volala Markova sestra, že pro nás objevila cvičení pro těhotné, které se koná dvakrát týdně, a to v pondělí a ve čtvrtek a mají už jen čtyři volná místa. Měly jsme sice toto cvičení předplacené už od července u jiné organizace, ale stále ještě nezačalo, ani nám pořádně neřekli, co je vlastně důvodem všech těch průtahů.

Po počáteční euforii z krásného prostředí nás tedy naopak přepadly obavy, abychom vůbec dostaly vložené peníze zpět a já neporodila dřív, než vůbec nějaké cvičení začne. Dnes snad konečně švagrová vymohla vrácení kurzovného. Peníze si máme přijet odpoledne vyzvednout, tak jsem moc ráda a hned můžeme zajet očíhnout to další cvičení.

Od našich jsme měli původně odjet až odpoledne, ale s malým se už potěšili, vše důležité jsme si řekli, tak jsme vyrazili hned po snídani. Spaní u našich je dost stísněné, Marka čeká opět náročný týden, takže dřívější odjezd i on s radostí přivítal. Doma tak bude mít čas, aby si odfrknout u televize, protáhnul tělo na kole nebo si venku zaběhal s Koudym. Ani o Martínka se nebude muset starat, protože ho hned odvezeme k jeho rodičům. Je to již domluvené, v úterý mě čeká vyšetření na cukrovku, kde musím být už časně ráno, tak ať nemusím malého tahat tak časně z postele.

Těhotenské cvičení nás opravdu nadchlo. Lektorka si zapsala, v kterém týdnu těhotenství právě jsme, jaké máme zdravotní potíže,….. Opravdu profesionální přístup. Upozornila nás, že jedna hodině týdně je hata jóga, která se dobře hodí pro těhotné a že se platí vždy pouze jeden týden dopředu, abychom mohly včas skončit, ať již ze zdravotních nebo jiných důvodů. Také nás vyzvala, ať si s sebou nosíme vlastní podložku na zem a že po cvičení můžeme využít sprchy. Každou bolest během cvičení máme okamžitě hlásit, aby nenastaly zbytečné komplikace, cvičení musí být pro nás příjemné.

Obě jsme měly ze všeho velice dobrý pocit. Po tom, co jsem se minulý týden střetla s paní co potratila, jsem opravdu ve střehu, jelikož mám také rizikové těhotenství. Samozřejmě, že její sportovní aktivity byly jiné, nešlo o cvičení pro těhotné, ale i tak chci být opatrná. Hýbat se chci a musím, ale nic se nemá přehánět!

Domů jsem spěchat nemusela, tak jsme s Pájou zajely ještě do nedaleké kavárničky, abychom trochu zadrbaly a hezky užily zbytek dne. Bylo docela narváno, ale v oddělení pro nekuřáky se pro nás dvě místečka našla. Objednaly jsme si lehkou kávu a dobrou vodu, přitom jsme slastně vychutnávaly příjemnou atmosféru pondělního večera.

Související odkazy:
Bikram jóga
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 25. týden

obrázek deník
dětský bazárek