Hodnotit / sdílet na:

07.12.2009: PONDĚLÍ, JDE SE PÉCT CUKROVÍ

obrázek deník
Ještě včera večer jsme s Markem odvezli Martínka k babičce, abych dnes brzo ráno mohla vyrazit na odběry krve a do diabetologické poradny. I když v noci pršelo, tak jsem spala docela hezky a po včerejší SuperStar se mi vstávalo i přes moje potíže, celkem zvesela. Jan Bendig s Miro Šmajdou celý sál opět pořádně rozparádili, kdyby bylo na mně, tak by dnes večer vypadla Dominika Stará, ale necháme se překvapit.

Hned po prvním odběru krve mně sestřička v diabetologické poradně zvážila a změřila krevní tlak, je to stále to samé dokola. V čekárně jsem se následně pustila opravdu s chutí do jídla. Poslední dobou mi tento stav nalačno není zrovna moc příjemný. Chvíli jsem přemýšlela, zda mám zajet ještě rychle k rodičům a odvést malého do školky nebo jít dolů k automatu za ostatními těhulkami na kávu a Martínka ve školce omluvit.

Když jsem volala babičce, jak to s malým vypadá, tak mi sdělila, že ještě spí, čímž bylo rozhodnuto. U kávy se nás sešlo opravdu hodně. Až na jednu těhulku to byly samé známé obličeje. Zkrátka prima parta, co jsme se tu sešly už minule.

Jedna těhulka přes druhou perlila vtípky okolo těhotenství a nikdo z těchto mladých žen neřešil nějaké to kilo navíc. I když měly všechny ženy nadváhu, byly nádherně upravené s jemnými obličeji, z nichž vyzařoval klid a pohoda. Jedna těhullka měla s sebou dokonce partnera, který ji obskakoval jak nějakou princeznu. Pak že oplácané ženy nejsou v módě……

Čekání nám pěkně uběhlo, celou dobu jsme se smály. Když však ještě holky přidaly k dobru svoje historky ze současného sexuálního života spolu s návodem, jak správně napíchat tomu malému uvnitř všechny ty vlásky, tak jsem musela běžet na toaletu, jinak bych se asi smíchy počůrala.

Co se týče návštěv v této poradně, tak jsme se shodly na tom, že naše hodnoty cukru v krvi jsou tak minimálně zvýšené, že v jiných zemích bychom do této poradny vůbec nechodily. Stále se mluví o tom, jak nejsou ve zdravotnictví peníze, ale tohle je přímo ukázkový příklad, jak si doktoři mezi sebou nahrávají pacienty a sbírají na nich body.

Jedna z maminek, s kterou jsem se tu často potkávala, návštěvu diabetologické poradny už vzdala. Posledně mi říkala, že má bratra i rodiče doktory a ti jí potvrdili, že v jejím případě to opravdu nutné není. Já sice v rodině doktory také mám, ale bydlí dost daleko, tak se bojím odporovat. Kdyby se pak něco stalo nebo se mi hodnoty zvýšily, tak by si na mně doktoři pořádně smlsli. Co si ale o tom má pak obyčejný člověk myslet, tak na to v žádné debatě nikdo neodpoví!

Než jsem se vydala pro Marťáska, zastavila jsem se ještě na nákup, abych nakoupila všechny potřebné suroviny do těsta na cukroví. Malému jsem koupila čokoládové bombóny v krabičce s obrázky z Medvídka PÚ. Až je sníme, také si ráda ďobnu, tak do krabičky vyvrtá děda díru, abychom ještě užili i jako pokladničku.

Když šel malý po obědě spát, zpracovala jsem těsto, aby se pěkně odleželo. K večeru jsme už společně pekli první letošní cukroví. Vaření toho našeho prcka moc baví, byl tedy přímo ve svém živlu. Vyvalování vanilkových rohlíčků mu šlo jedna báseň a když byly upečené, tak je ještě zatepla ochutnával, aby zhodnotil, zda jsou nejen hezké, ale i dobré.

Vůbec mu nevadilo, že ještě nejsou obalené v cukru, významně se při tom tvářil a spokojeně pomlaskával. Že by z něho byl opravdu jednou kuchař a k tomu velký labužník??? Kdo ví….

Související odkazy:
Nadměrné velikosti - XXL
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 36. týden

obrázek deník