Hodnotit / sdílet na:

17.08.2009: PONDĚLÍ, LETNÍ POSEZENÍ U PIVA

obrázek deník
Martínek spal u rodičů, což nám s Markem bodlo, naspáváme včerejší ponocování. Starost o hafíka mi dnes také odpadla, Marek má nějaké zařizování na úřadech, tak si vzal volno. Máme mezi sebou nepsanou dohodu, že když je doma, tak na procházky s Koudym chodí on, případně jdeme všichni společně.

Teplé počasí pokračuje, tak se chystáme opět k vodě. Pojedu zatím sama s Martínkem a Markovými rodiči, Marek dorazí, až vše vyřídí. Moc velké iluze si nedělám, má toho hodně a na úřadech bývá plno, i když jsou prázdniny.

Na plovárně jsme obsadili místečko kolem košatého stromu. Včera jsme si ho vyhlédli a dnes bylo ještě kupodivu volné. Slunce se kolem něho během dne postupně stěhuje, takže si každý z nás najde, co mu vyhovuje. Já s babičkou vyhledávám spíš stín, děda s Markem naopak milují sluníčko a u samého kmene stromu se dá výborně postavit stan pro našeho malíčka.

Je to tu opravdu super, neměnila bych za rybník ani písák. Jsou jedinci, kteří vyhledávají soukromí, což plovárna zrovna neposkytuje. Zde je však čistá voda, udržované sociální zázemí, pro větší děti tobogány, sklizavky, občerstvení, ……., tak co víc si ještě přát!

Po poledni se ozvala Jitka, že už to vedro v práci těžko snáší. Vzala si na půl dne volno a přijede sem za námi. Jsem tomu ráda, probereme naše mateřství, poměříme svoje bříška a hlavně dáme řeč o všem novém v práci.

Den u vody utekl velmi příjemně, i když Marek nedorazil. Z vedra se začaly odpoledne kupit mraky, chvílemi to vypadalo i na bouřku, tak to Marek vzdal. Já domů dorazila úplně grogy, to dusno mě zmohlo. Moc mi bodlo, že si Martínka na noc opět vzala babička s dědou.

K večeru začal pofukovat vlahý větřík, mraky se rozehnaly. Natáhla jsem se na gauč, abych si trochu oddychla. Marek po tom vedru chytil slinu na točené pivčo, tak jsme vyrazili na večerní procházku.

V zahrádce u baru jsme si dali dvě pěkně orosené Plzně a ledovou kávu. Chvíli jsme poseděli, abychom řádně vychutnali teplý letní večer a pak jsme se ruku v ruce pomalu loudali k domovu. Bylo to až romantické, připadala jsem si, jak mladá školačka, co si dává dostaveníčko se svou první láskou. Občas mi je líto, že se čas nedá vrátit......

Související odkazy:
Příchod z porodnice a jak na to
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 20. týden

obrázek deník