Hodnotit / sdílet na:

06.07.2009: PONDĚLÍ, NEČEKANÁ NÁVŠTĚVA

obrázek deník
Kmitám od rána. Včera pozdě večer se ozvala sestřenka, že na pondělí plánují výlet do ZOO, zda nechceme jet také. S poděkováním jsem odmítla a ona na to, že se tedy cestou zpět zastaví. Její manžel má kousek od nás rodiče, tak ho tam vysadí a k nám dorazí sama s Terezkou, která je jen o rok starší, než ten náš prďola.

Sice mi nedávno volala, že se u nás během léta zastaví, ale že to bude tak narychlo, to neříkala. Musím na nákup, abych něco vykouzlila na talíř, pak uklidit. Šúruju sice každý den a ona není z těch, co přejíždí v bílých rukavičkách po nábytku a zkoumají, zda někde nezůstalo trochu prachu, ale jsem zkrátka taková, tak mi to nedá. Marek sestřenku moc nemusí, je na něj příliš hlučná, ale já jsem ráda, že bude změna. Určitě se přižene jako vítr nebo dokonce přímo jako uragán???

Dřív jsme si byly s Monikou dost blízké, byla spíš jako moje starší sestra. Pak se znovu vdala a odstěhovala se až na druhý konec republiky, takže si v poslední době už jen píšeme. Uvědomuji si, že mi ten její věčný humor a život s nadhledem docela chybí.

A je tu zvonění a Monča se s malou Terkou hrne do dveří. Hned mě sprdla, že vypadám pod psa, co to ten Marek se mnou dělá. Také náš byteček se jí zdál malý a hned útočila na Marka, kdy se konečně přestěhujeme. To se ho samozřejmě dotklo, viděla jsem na něm, že by nejraději vzal Kouďáka, prásknul dveřma a vypařil se ven.

Ona to Monča tak nemyslí, ale je to taková "huba nevymáchaná", sype to ze sebe, jak z rukávu, což ne každý stráví. Snažila jsem se hovor raději trochu korigovat, ale s ní je to dost těžkéééé.

Nakonec to byla docela psina. Marek se uklidnil a když viděl, že si malá Terezka dobře rozumí s naším Marťáskem, tak souhlasil, abych vypadla na několik dní společně s Mončou na jejich chatu. Budeme tak s Martínkem a hafíkem pěkně v přírodě, Monča mi určitě zvedne náladu a já zapomenu na potíže, které mi moje těhotenství přináší.

Marek má teď v době dovolených stejně hodně práce, už mi říkal, že se asi přes týden domů ani nedostane, tak se to vlastně hodí. Předběžně jsme se dohodly na středu. Zítra mám ještě nějaká zařizování, tak abych to stihla a vše sbalila na cestu. Jak znám Moniku, tak z našeho několikadenního pobytu bude klidně týden a více. No nic, necháme se překvapit!

Související odkazy:
Ovulace
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 14. týden

obrázek deník