Hodnotit / sdílet na:

10.08.2009: PONDĚLÍ, NOHY JAK DVĚ KONVE

obrázek deník
Začíná nový týden a s ním i nádherný den prozářený sluncem. Marek včera večer volal, že v pohodě dojel domů, tak jsem v klidu zalezla do hajan. Spalo se mi moc dobře, vzbudili jsme se s Martínkem naráz, a to až v půl osmé. V celém baráku je ještě nezvyklé ticho, rodiče si rádi a s chutí pospí a děda, ten už jistě vyrazil do obchodu pro čerstvé pečivo.

Při pohledu do zahrady mi začíná být líto, že už dnes odjíždíme. Vyrážíme až odpoledne, takže hned po snídani jdeme k sestřence, abychom se rozloučili a ještě se před cestou řádně osvěžili v bazéně. Lebedím si na pergole v pohodlném křesílku, zatímco Martínek s Jiříčkem řádí ve vodě, přetahují se o potápěčské brýle, stříkají vodou a dělají různé lotroviny.

Nikam nespěcháme, naši jsou již oba v důchodu, maminka ze zdravotních důvodů, otec šel ze solidárnosti do předčasného. Našel si sice ještě práci navíc, každá koruna je dobrá, ale minulý týden skončil. Jsem ráda, alespoň si přes léto užije jediného vnoučka a na zimu se zas třeba nějaká práce najde.

Rozvážel po republice maso a uzeninu, ale práce byla časově velmi náročná, buď spal nebo jezdil. Moc ho to zmáhalo, na takto nepravidelný spánek nebyl zvyklý. Přijel, najedl se a šel si co nejdříve lehnout, protože za pár hodin už opět vstával. Já jsem často na Marka nazlobená, že na nás nemá tolik času, kolik bych si představovala, ale při této práci bychom ho neužili vůbec.

Loučení s dědou je jako vždy smutné, je na něm vidět, jak rád by s námi byl více. Má zde však svoje kořeny a do města jít nechce a naše místo je zas úplně jinde. Hlavní je, že kdyby bylo třeba, tak se o něho postará rodina tatíkovi sestry a my, určitě zas brzy přijedeme. Nasedáme a se slzami v očích odjíždíme ....

K našim jsme dorazili až pozdě večer. Ani jsem nevybalovala, jen jsme se s Martínkem osprchovali a jdeme se hned natáhnout. Sice už nezvracím, zato mě zlobí záda a břicho, které už od čtvrtého měsíce často tvrdne. Cestování se miminku očividně nelíbí, převaluje se vždy z místa na místo, dává mi pěkně zabrat. A ty moje nohy, opravdu jak dvě konve. Doufám, že bude líp!

Související odkazy:
Plodová voda
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 19. týden

obrázek deník