Hodnotit / sdílet na:

02.11.2009: PONDĚLÍ, OD NOHOU TO PĚKNĚ ZEBE

obrázek deník
Ráno bylo dosti nevlídně, válela se mlha a teploměr ukazoval pouze 3 stupně Celsia. Martínkovi se opět zhoršil kašel, ale teplotu neměl, tak jsme vyrazili do školky. Budou malovat kapky deště na deštníku, celý víkend o tom mluvil, moc se na to těšil.

Vytáhli jsme zimní botky, od nohou to začalo pěkně studit. I já, přestože je mi většinou stále teplo, jsem pociťovala chlad a spokojeně jsem se choulila v novém kabátku. Byla jsem ráda, že jsem nelitovala peněz a kabát koupila. Je nejen elegantní, ale i teploučký. Mám sice jednu volnější zimní bundu, kterou bych možná ještě zapnula, ale vypadala bych v ní jak narvaný buřt a na zadek by mi pěkně táhlo.

Využila jsem volné dopoledne, abych zajela na větší nákup, po víkendu bývá u nás lednice značně vybílená. Jen jsem zamířila k nákupním vozíkům, uslyšela jsem povědomý hlas volající moje jméno. A ejhle, kohopak tu máme???

Z dáli na mně mávala jedna z maminek od Martínkova kamaráda ze školky. Známe se už skoro rok, seznámily jsme se na spinningu a pak se i několikrát sešly s dětmi na pískovišti. To, že spolu budou chodit kluci do školky, jsme obě zjistily až někdy na konci září. Adámek je mladší než Martínek, tak zatím chodí do školičky pouze 5 dní v měsíci. Měli se dokonce o prázdninách stěhovat, tak jsem vůbec nepředpokládala, že mají přihlášku do stejné školky, jako my!

Romana, tak se dotyčná maminka jmenuje, je na můj vkus až příliš hlučná, ale jinak není špatná, má přímo dobrosrdečnou povahu. Celou cestu mezi regály s potravinami my vyprávěla, jak to dopadlo s tím jejich stěhováním. Byt, co vněm bydlí, nedávno rekonstruovali, ale jelikož plánují více potomků, rozhodli se, že si pořídí starší domek, který si opraví k obrazu svému.

Domek objevili v nabídce jedné realitní kanceláře, dali ne malou zálohu a pustili se do vyřizování úvěru. Aby měli peníze na rekonstrukci, rozhodli se byt prodat s tím, že budou zatím rok bydlet někde v pronájmu. Podali tedy hned inzerát na prodej a zároveň hledali vhodný pronájem.

Když už byl úvěr na koupi domečku vyřízený, dotyčný prodejce se rozhodl z prodeje vycouvat. Koupil totiž domek od starších neznalých lidí zhruba před rokem vyloženě na kšeft. Bohužel si nezjistil, že v případě, že tam nemá trvalé bydliště a ani tam nebydlí potřebnou dobu určenou zákonem, musí při prodeji platit nejen daň z převodu, ale i daň z příjmu.

Rezervační smlouva a i Smlouva o koupi budoucí s tímto nepočítala a veškeré sankce za odstoupení byly namířeny pouze proti kupujícímu. Stálo je to tedy další peníze navíc, ve finále si museli vzít k ruce i právníka. Baráček je nyní po dlouhých dohadech už konečně jejich, ale i zima je už na krku. Rekonstrukci tedy odložili na jaro a s ní i svůj podnájem.

Člověk by si myslel, že nákup a prodej přes realitku je bezpečný, ale jak vidno, tak tomu tak vůbec nemusí být!!!

Související odkazy:
Chůvičky, monitor dechu
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 31. týden

obrázek deníkVýživa a vitamíny