Hodnotit / sdílet na:

14.09.2009: PONDĚLÍ, POSTAVIČKY PAT A MAT

obrázek deník
Na dnešek jsem měla opět sjednanou schůzku s řemeslníky v našem novém bytečku. Mají přidělat vodicí tyč k baterii ve sprchovém koutu, na kterou nějak opoměli. S jejich šéfem jsem domluvená, že mi pošle někoho šikovného a případně si soukromě domluvím i montáž zástěny sprchového koutu a výměnu vodovodních baterií, které jsou zatím jen ve standardu.

Martínek se do školky moc těšil, měli si donést syrovou bramboru, budou z ní něco vyrábět, tak mě sám pobízel k rychlejšímu tempu. Hned v šatně si s ostatními dětmi ukazoval bramboru a dohadovaly se, kdo má větší a tím pádem i lepší.

Já jsem dorazila domů celá splavená. Koudy si odbyl procházku hned na společné cestě s námi do školky, tak jsem jen čapla tašku s doklady, trochu se přečísla a frčela honem na stavbu.

Řemeslníci dorazili s malým zpožděním. Řekla jsem si, ale co, pro dnešek na nich chci jen maličkosti, montáž zástěny domluvím na jindy, tak se vše v pohodě zvládne. To jsem se ale přepočítala. Po chvíli jsem zjistila, že mi snad poslali nešiky ze seriálu PAT a MAT. Opravdu hotová hrůza.

Vodicí tyč jsme záměrně nechali umístit do spáry mezi kachličkami, aby odpadlo dlouhé rozměřování, takže stačilo naměřit výšku od podlahy, dále označit rozteč mezi šrouby, uchopit vrtačku a pomalu vyvrtat. Nebudete mi to věřit, tuto činnost dělali téměř dvě hodiny. Už jsem trnula hrůzou, že nebudu stíhat do školky. Litovala jsem, že jsem jim to vůbec nechávala dodělávat, mohli jsme to v pohodičce zvládnout sami.

Na výměnu vodovodních baterií vůbec nedošlo, sprchovou zástěnu sice rozbalili, ale pak konstatovali, že to ještě nikdy nedělali, tak si to musí promyslet, zda vůbec zvládnou. V tu chvíli jsem měla jasno, že od nich raději ruce dál, pokud nechceme, aby se zbytečně něco pokazilo.

Měla jsem vztek, pěkně jsem si plánovala, že se s prací v novém zas trochu pohne, ale co se dá dělat, snad nějakého řemeslníka seženu, i když nevím, nevím, bude to těžké. Zástěna je nejen rozměrná, ale i hodně váží, musí se přidělávat ve dvou a na takovou „banalitu“ sehnat kloudného řemeslníka, to nebude asi jen tak.

Do školky jsem to stihla akorát, měli koprovku s knedlíkem a malíček si prý byl i přidat, omáčky to on miluje. Zato mně škrundalo v břiše, nic jsem od mizerné snídaně nejedla, původně jsem myslela, že budu mít čas dojet i na nákup, ale bohužel.

Po spinkání jsme vyrazili ven. Martínek si vzal kolo, že se zajedeme podívat kousek za školku, jsou tam v háječku lísky, tak abychom si nasbírali nějaké oříšky. Nevím, jak ho to napadlo, asi je uviděl, když byli se školkou na procházce. Určitě to chce doma dávat těm svým zvířátkům, to by mu bylo podobnééééé.

Související odkazy:
Dieta - Strava krevní skupina 0
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 24. týden

obrázek deník