Hodnotit / sdílet na:

28.09.2009: PONDĚLÍ, TŘI OŘÍŠKY PRO POPELKU

obrázek deník
V neděli po odjezdu návštěvy jsem hned zalezla s Martínkem do pelíšku a spala až do večera, jako nemluvně. Marek mě překvapil, umyl nádobí, i když se mu to hnusí a dal vše celkem do pořádku, za což jsem mu byla vděčná.

Dnes je svátek, takže další rodinný den k dobru. Je to super, po víkendové návštěvě nám to bodlo, aspoň se ještě užijeme. Marek má teď v práci fofr, takže jezdí jen na víkendy a ty vždy utečou, jako voda. Martínkovi se po něm stále více stýská, když je pak ale Marek doma, tak k němu bývá vzdorovitý,…Dává mu tak najevo svoji zlobu nad jeho častou nepřítomností. Je bohužel zatím moc malý, aby chápal, že to táta dělá hlavně pro nás!

Dopoledne jsme lenošili společně s malým u pohádek. Odhlasovali jsme jen rychlý, bezmasý oběd. Umíchala jsem tedy dva tučné tvarohy se zakysanou smetanou a cibulkou a k tomu uvařila brambory s máslem. Marek to má moc rád, připíjí k tomu kyšku, je na to zvyklý z domova.

Odpoledne jsme se vydali na dlouhou procházku, od zítřka se má počasí pokazit, tak ať si to ještě užijeme. Zatím se podzim vyvedl, kdyby však bylo hezky až do vánoc a od nového roku nanovo, tak bych se vůbec nezlobila. Nejhorší jsou ty plískanice a vítr, to se mi nechce vůbec vylézat, ale bohužel musím, už kvůli Koudymu.

Na procházce se kluci pořádně vyřádili. Zajeli jsme za město, šli kolem řeky, kde jsme házeli klacky Koudymu, který je radostně nosil zpět, byla to fajn zábava. Původně chtěl Marek s malíčkem pouštět draka, ale nefoukal vítr, tak jsme o tom raději ani nemluvili, aby to nebylo Martínkovi líto.

Cestou jsme narazili na několik lísek, pod nimiž byly popadané oříšky. Martínek je hned začal sbírat, ještě že jsme měli s sebou sáčky na Koudyho výkaly, jinak bychom je neměli kam dát. Některé byly ještě v obalu, který byl sice u těch na zemi již seschlý, přesto stále lepil. Kapsy by tedy byly pěkně ulepané i ruce jsme museli v autě pořádně drhnout vlhčenými ubrousky.

Markovi se podařilo utrhnout i celý svazek oříšků přímo ze stromu a poslal Martínka, aby mi je předal, že tam možná budou šaty pro Popelku. Malý pohádku zná, tak byl celý nadšený. Opravdu si myslel, že až oříšky doma rozlouskneme, že tam ty šaty budou! Bohužel nebyly .....

Související odkazy:
Několik rad, jak si udržet svoji váhu
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 26. týden

obrázek deníkDětská výživa

dětský bazárek