Hodnotit / sdílet na:

13.07.2009: PONDĚLÍ, TŘINÁCTÉHO........

obrázek deník
Je tu ráno jako každé jiné, navíc ještě děsně pařlivé a hlavně, "třináctého"!

Hned ve sprše jsem objevila pod kolenem klíště, ještě včera tam nebylo. Zřejmě nebude z lesa, ale ze včerejší procházky za městem. Jsem z toho vyplašená, podařilo se mi ho odstranit. Asi nabylo přisáté dlouho, ani nebylo nacucané krví, přesto mi po něm zůstal malý zarudlý flíček. Budu to muset sledovat, je to hrůza, aby se člověk bál vystrčit nos z baráku!

Plánovaný pobyt s Monikou na chalupě jsme opět zrušily, sice hlásili tropy, ale zároveň nazapomněli dodat, provázené bouřkami a deštěm. Poté, co u nich na chalupě řádila ta bouřka, tak se docela bojíme a čekáme na ustálené počasí. Snad se do konce prázdnin dočkáme!

Moje dnešní únava je přímo děsná a to sluníčko ještě nestačilo ukázat svoji plnou sílu. Nejraději bych sebou sekla na plovče, ale jsem bílá, neforemná, tak se mi nikam nechce. Mám zas ten svůj den, kdy mě přepadají takové ty divné nálady, je lépe se mi obloukem vyhnout. Hned brečím nebo křičím, zkrátka výkyvy nejvyššího stupně.

S Markem jsme se chytli hned ráno než odjel, pak mě to mrzelo. Člověk ve vzteku plácne i to, co by normálně z pusy nevypustil, asi za to může i ta dnešní třináctka.

Musím na nákup, dokud není takové vedro, tradičně tu nic po víkendu nemáme. Také chci Marka překvapit jeho oblíbeným ovocným koláčem. Má dnes zařizování poblíž, tak přijede odpolko domů. Snad seženu meruňky nebo nějaké jiné vhodné ovoce, aby si pochutnal, když jsem na něj ráno tak vyjela.

Martínek chtěl k Markovým rodičům, má u nich v domě kamarády, tak jsem to domluvila, že ho u nich cestou za nákupy vyhodím. Večer si ho s Markem vyzvedneme a doneseme ochutnat i kousek koláče.

Aby toho dnes nebylo málo, u pokladny jsem s hrůzou zjistila, že jsem v tašce u rodičů nechala i platební kartu. Měla jsem ji včera v kabelce, dnes jsem ji strčila do tašky, ale bohužel do té špatné. Peněženka zela prázdnotou, dohromady jsem dala sotva dvě stovky, zato nákup byl skoro za tisícovku.

Jistě si dovedete představit ty narážky za mnou. Nákup byl již v taškách, takže vše zase vyndat. Pokladní zavolala sílu, která může dělat storno, ta než přišla, venku vedro, spěchající lidi ve frontě za mnou, no trapas až na půůůůdu!

Ven jsem vylezla celá propocená, ještě že mi peníze vyšly aspoň na pečivo a potřebné věci na koláč. Utěšovala jsem se, že by bylo mnohem horší, kdybych kartu ztratila nebo mi ji někdo ukradl. Ostudu přežiju, určitě nejsem jediná, komu se něco podobného stalo.

Večer byl opakem celého dne. Koláč se povedl a všem náramně chutnal. Ještě že jsem upekla dva plechy, je totiž velice jedlý, takže i v tom teplu si každý rád přidal!

Recept posílám dál, protože v tom vedru chce každá hospodyňka trávit u plotny co nejméně času a tento koláč je nejen dobrý, ale i velice rychlý.

20 dkg polohrubé mouky, 10 dkg cukru, 4 celá vejce, 1 prášek do pečiva, asi 2 velké lžíce majolky a 8 dkg rozhřátého másla ( může se dát jen majolka asi 5 polévkových lžic). Vše se ručně promíchá metlou, aby se dobře spojilo.
Bude-li se vám zdát těsto husté, stačí přilít trochu vody, kdyby bylo naopak řídké přidá se trochu polohrubé mouky, aby bylo těsto akorát a dobře se nalilo na středně velký vysypaný plech (strouhankou nebo polohrubou moukou).
Na těsto se klade ovoce a posype drobenkou (máslo, cukr, polohrubá mouka). Ovoce lze libovolně měnit a kombinovat. Peče se ve středně vyhřáte troubě. Dobrou chuť!!!!!!!!!!!!!!

Související odkazy:
Křestní jména - vyhledávání ve jménech
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 15. týden

obrázek deníkVýživa a vitamíny