Hodnotit / sdílet na:

09.11.2009: PONDĚLÍ, ZBYLA TU JEN VŮNĚ PARFÉMU

obrázek deník
Venku se značně ochladilo, což ještě umocňoval silně foukající vítr. Taťka nám ráno odjel, zbyla tu po něm jen vůně parfému a vizitka s pozdravem a přáním, abychom vše dobře zvládli. Ani se mi to nechtělo číst, opět se vrátil ten svíravý pocit a bylo mi moc líto, že Marka tak dlouho neuvidím. Nedá se však nic dělat, nemohu se utápět v lítosti, jsou tu přeci ještě další dva moji chlapi, Martínek a hafík Koudy, tak se o ně musím postarat.

Martínek spal podezřele dlouho. Když jsem ho šla budit, vždy jen otevřel oči a vzápětí je zase zavřel. Pomyslela jsem si, že to tedy pěkně začíná. Na školku to nevypadalo, tak jsem ho raději hned odhlásila a nechala ho ještě dospat.

Když se malíček konečně probral, bylo už po deváté hodině. Nechtěl vůbec snídat, teplotu sice neměl, ale zdálo se mi, že je mu tak divně cítit z pusinky, jako by tam byl zánět. Šli jsme tedy jen na krátkou procházku s Koudym. Po příchodu domů se Martínek okamžitě natáhnul na gauč, že je unavený a bolí ho nožičky. Je to u něho nezvyklé, většinou lítá po bytě jak raketa. I Koudy zmateně koukal , čekal, že si s ním malíček půjde hrát.

Na odpoledne jsem měla domluvenou schůzku s kamarádkou Míšou. Byli ke konci léta, jen s manželem, na dovolené v Egyptě. Chtěla mi povyprávět svoje zážitky, dlouho jsme se neviděly, ale nějak mě ze všeho přešla chuť. Hlídání pro malého jsem sice měla zajištěné, ale stejně bych neměla klid, akorát bych svojí blbou náladou otravovala celé okolí, tak jsem to zrušila.

V poledne jsem ani nevařila, Martínek nic nechtěl, pouze pil a pomaloučku ujídal kousek chleba s Lučinou. Pak si šel bez řečí lehnout, což u něho není zvykem. Já byla ze všeho tak vystresovaná, že bych stejně neusnula, tak jsem to vzdala.

Nejprve jsem bloumala jen tak po bytě, pak jsem se rozhodla, že to doma trochu vyšňořím, abych vylepšila tu špatnou podzimní náladu. Vytáhla jsem velkou kameninovou dýni, kterou jsme dostali vloni od švagrové a pěkně ji naaranžovala.

Tím, jak stále jen lítám po doktorech a zařizuji věci kolem blížícího se stěhování do nového bytečku, tak na to ve stávajícím bytě občas kašlu. Takový ten běžný úklid dělám samozřejmě už kvůli pejskovi každý den, ale do důkladného umývání prostor za pračkou nebo nahoře na skříních, tak do toho se musím opravdu nutit!!

Dýně mi zvedla náladu, Martínek ji po spinkání také moc obdivoval. Bohužel mu opět vylezla teplota, tak jsme zavedli čípek panadolu, po kterém se mu vždy celkem brzy uleví. Večer musíme ještě ven s hafíkem, tak abychom to zvládli. Zítra ráno přijede Koudyho vyvenčit děda, už mi to slíbil, no a my uvidíme, co bude dál.....

Související odkazy:
Sex v těhotenství
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 32. týden

obrázek deník
dětský bazárek