Hodnotit / sdílet na:

22.08.2009: SOBOTA, HUBNOUT SE DÁ I NA KOLE

obrázek deník
Dnes se cítím hrozně nevyspalá, v noci bylo opět veliké dusno. K večeru má přijít déšť a bouřky, ale zatím to moc nevypadá. Vše je vyprahlé, zem místy až puká a hodně se práší, už aby si sprchlo.

K vodě se mi dnes ani moc nechce, ale Marťásek nás slovně bombarduje už od časného rána, je jako zimnice. Usmažím tedy kuřecí řízky, abychom nebyli jen o houskách a můžeme vyrazit.

Na plovárně je už opět narváno. Blíží se konec prázdnin, všichni se vrací z dovolených a kam jinam jít s dětmi, když je opět tak vydařený víkend. Naše oblíbené místečko pod stromem je ještě volné, tak honem postavit stan, rozprostřít deky a můžeme se jít zchladit do vody.

Martínek by byl nejraději ve vodě stále, ale začalo pofukovat, tak mám starost, aby moc neprochladnul. Je sice teplo, ale když se schová sluníčko za mraky a k tomu začne foukat, tak má na těle husinu. Musím ho vždy nalákat na hračky nebo knížky, že si budeme na dece hrát a číst.

Po obědě přijel švagr a dovezl i rodiče. Martínek byl moc rád, hned dědu přemlouval, že půjdou do skákacího hradu. Moc se mu v něm líbí, pěkně se tam s dětmi vyblbne.

Babička ani nedošla k bazénu, když potkala dávnou známou ještě ze školních let. Byla to plnoštíhlá, velice udržovaná dáma v slušivých plavkách. Na svůj věk vypadala opravdu moc dobře a obě ženy si dlouze povídaly.

Když jsem se s babičkou sešla opět na dece, vyprávěla mi, že paní Zdenku málem nepoznala. Dříve to byla velice korpulentní žena. Vzhledem ke své tloušťce měla velké problémy nejen v těhotenství, ale krátce po porodu musela jít i na operaci s kolenním kloubem, který tu zátěž nevydržel. Na druhé dítě si ze zdravotních důvodů ani netroufala. Když začal Honzík chodit do školy, tak se jmenuje její syn, odešel od nich manžel k jiné, mladší ženě.

Zdeňka se přestěhovala někam na vesnici, do baráčku své sestry. Pak už se s babičkou nevídaly, nikdo o ní nic nevěděl, takže nebyla ani na srazecch od základní školy.

Nyní tato žena jen zářila. Po rozvodu prý něco zhubla a časem si našla hodného přítele. S jeho podporou držela očistnou dietu, čímž nejen shodila další nadbytečná kila, ale hlavně odlehčila i svým kloubům. Nyní, „na stará kolena“ se dokonce věnuje společně s přítelem pěší turistice, vyrážejí s přáteli na výlety na kolech, zkrátka je spokojená a šťastná, což je na ní znát.

Zní to jak příběh z románu, ale jak je vidět, láska nejen hory přenáší ....!!!! Doufám, že i já s nadbytečnými kily po porodu pořádně zatočím a budu se opět cítím spokojená a šťastná.

Z plovárny jedeme domů s Markem sami, Martínek zas umluvil strejdu a babičku s dědou, že půjde spát k nim. Jsem celkem ráda, je opravdu dusno a břicho mně nejen tvrde, ale i pořádně bolí. Doma se pěkně osprchnu, natáhnu k televizi a zřejmě tam i usnu.

Související odkazy:
Chůze - Nordic walking
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 20. týden

obrázek deník