Hodnotit / sdílet na:

17.10.2009: SOBOTA, LISTÍ HRAJE VŠEMI BARVAMI

obrázek deník
Těšila jsem se jako vždy na víkend, ale venku bylo stále hnusné počasí. Sice už nepršelo ani nesněžilo, ale stále foukal vítr. Pod stromy místo sněhu ležela přikrývka z listí. Noční přízemní mrazíky a vítr udělaly své. Pohled na listí, které hrálo všemi barvami, byl krásný, ale zároveň i skličující, zima je holt za dveřmi.

Chlapi se vrátili z ranní procházky s Koudym pěkně vymrzlí. Martínek měl úplně zkřehlé ručičky, měla jsem mu dát rukavičky. Sbíral mokré listy ze stromů a chtěl, aby mu z nich Marek pomohl vytvořit dračí ocas. Dělali ho teď nedávno ve školce, tak to měl ještě v živé paměti. S ocasem pak běhal po louce, Koudy za ním, nejraději by se kouleli po zemi jako v létě, ale teď už to doopravdy nejde.

Po obědě jsem se šla natáhnout, moc mě zas zlobí záda, Marek zasednul k televizi, máme předplacené navíc sportovní kanály, tak tam prakticky celý den něco běží. Jsem sice sportovně založená, ale v televizi mi to už leze krkem. Je to asi tím, že mám vztek, že se nám Marek víc nevěnuje a každou volnou chvíli na to čučíííí. Pokaždé, když se kvůli tomu chytneme, tak si říkám, uklidni se, lepší televize než hospoda, ale přesto vždy vybuchnu.

Marek mi už mockrát navrhoval, ať si častěji vyjdu s kamarádkami, ať se společně i s dětmi navštěvujeme, když už to venku není na hraní, že pak budu víc odreagovaná od každodenního stereotypu a nebude mi komunikace s ním tolik chybět. Ráda s někým „pokecám“, ale tíhnu k rodině a chtěla bych volné chvíle trávit společně jen s těmi mými kluky. Uvědomuji si, že tím možná Marka dusím, že je celé dny mezi lidmi, musí stále něco řešit a pak chce mít svůj klid a odreagovat se po svém, .... je to holt složité.

Podobné problémy má určitě více domácností. Jen ve svém okolí znám několik podobných vztahů a naopak i rodinu, kde je chlap flákač, peníze nedonese a stejně s rodinou není. Jsou i domácnosti, kde je muž workoholik, rodinu zabezpečí, ale děti tátu nevidí, slyší se jenom po telefonu. Je to těžké, asi se podvědomě bojím se odcizení....

K večeru si chlapi postavili vláčky z Tchiba, Martínek je dostal vloni k svátku. Koudy jim občas něco bral, chtěl na sebe zkrátka upozornit, tak byl mazec. Čím více starostí má Marek v práci, tím méně má trpělivosti na ty naše rošťáky, i když popravdě řečeno já teď také často vybuchnu. Je to hlavně tím, že mě unavuje to věčné lítání po doktorech, přepadají mě obavy, co zas bude, do toho mi nebývá dobře, takže nervičky už z toho trpí. Věřím, že zas bude dobře, ale aby to už bylo!!!!

Související odkazy:
Cvičení a pohyb v těhotenství
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 28. týden

obrázek deník