Hodnotit / sdílet na:

21.11.2009: SOBOTA, MALÁ DĚLALA V BŘÍŠKU KOTRMELCE

obrázek deník
Víkend se děsně vlekl. Nechtěla jsem žádnou z kamarádek a známých otravovat, většinou se vidí s partnerem také jen o víkendu a chtějí si to určitě spolu užít. Možá si to ale jen namlouvám, kdo ví...

Dopoledne jsem vyrazila na nákup, jelikož mi došlo už i pečivo. Když jsem byla v obchoďáku, tak mi to nedalo, abych alespoň jedním očkem nemrkla na věci pro miminka. Do oka mi padla krásně heboučká, taková ta sametová, hrací dečka. Nejprve jsem váhala, mám po Martínkovi perfektní světle zelenou dečku s hlavou slona, ale nakonec jsem ji vzala.

Bude to moc prima dárek buď pro švagrovou nebo kamarádku Jitku. Až se malá narodí, tak to nějaký čas potrvá, než budu mít možnost vymetat obchody a budu jistě ráda, že mám dopředu dárky nakoupené. Pod tíhou výčitek, že jsem opět utrácela, jsem si k obědu umíchala jen slaný tvaroh a uvařila dvě brambory, které jsem si polila máslem. Po pravdě řečeno to není také nic tak levného, ale nějaké bílkoviny do sebe dostat musím.

Po obědě jsem se natáhla, venku bylo sice hezky, ale asi šel tlak rychle dolů, neboť jsem se cítila jak mátoha. Malá mi také dávala dost zabrat, vypadalo to, jako by v bříšku dělala dokonce i kotrmelce.

Při odpolední procházce jsem došla s hafíkem až k Markovým rodičům, chvíli pobyla a za tmy se vracela domů. Stmívá se teď už opravdu brzo, v 16 hodin je ještě světlo a najednou, jako když mávne proutkem, je tu tma.

Doma jsem se těšila na Markův telefonát, měl mi mimo jiné sdělit, zda už se vrátí po neděli domů. Bohužel mě zklamal, tím jak byl nemocen, tak nestihl vše včas dojednat a zařídit, čímž se jeho cesta ještě o týden prodlouží. Snažila jsem se dělat hrdinku a nevzlykat, ale slzy se řinuly plným proudem, tak jsem musela hovor ukončit.

S Martínkem se samota lépe snáší, v bytě je neustále živo, až si někdy přeji, aby byl chvíli klid. To ticho je však ještě horší. Koudy jako by vycítil, že je panička smutná, vyskočil si vedle mně na gauč, hlavičku si opřel o moji nohu a spokojeně funěl.

Související odkazy:
Pití a jídlo při porodu
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 33. týden

obrázek deník
dětský bazárek