Hodnotit / sdílet na:

08.08.2009: SOBOTA, NAROZENINOVÁ OSLAVA

obrázek deník
Dnes máme před sebou den s bohatým programem. Počasí je skvělé, hned ráno vyrážím s bráškou a jeho přítelkyní do nedaleké Ikey. Zařizují spolu byteček, tak se chtějí podívat po doplňcích nebo jen ulovit nápad či inspiraci. Marek zůstává s Martínkem doma, nákupy ho neberou, tak aspoň pomůže dědovi s pracemi na baráku, na které on sám už nestačí.

Za chvíli by měli dorazití i naši, cestou nakoupí maso a vše potřebné na grilovačku. Otec, ale i děda, jsou skvělí kuchaři, takže naloží masíčko, upečou koláče, zkrátka připraví vše důležité na večerní párty.

Mladí v Ikee pořídili, koupili lustr do obývacího pokoje, lampičky do ložnice a spousty jiných drobností a doplňků do bytečku. Vše jsme naskládali do auta a ještě vyrazili mrknout do obchodů s hadříky a botami.

Stejně jako u nás, i tady visely poutače upozorňující na letní výprodeje a slevy. Mně se podařilo sehnat v H&M krásnou sukni pro těhulky. Mám od nich více dobře padnoucích kousků oblečení, ale kupuji spíš jen ve slevách, jinak je to pro mně až dost drahé.

Sluníčko přidává na síle, začínám mít z toho šmajdání pěkně oteklé nohy. Ostatní už toho mají také dost, tedy jednohlasně odsouhlasíme ukončení nákupů a vyrážíme na cestu zpět.

U dědy je už pěkně živo. Kuchyň je rozpálená přímo do běla, chlapi legračně pobíhají po kuchyni v zástěrách po babičce. Martínka nikde nevidím, pouze Marka jsem zachytila letmo pohledem, když vylézal něco spravovat na střechu domu. Jdu se přivítat s rodiči, takže se dozvídám, že Martínka odvedla moje sestřenice. Mají nádherný krytý bazén, tak si tam malíček s jejich Jiříkem pěkně zařádí.

Po krásném slunečném dni nás čeká ještě večerní narozeninová oslava. Martínkovi jsou tři roky, jak ten čas letí a dědečkovi je dokonce už 84 let. Na svůj věk vůbec nevypadá. Je to náš čiperka, má samozřejmě svoje zdravotní potíže, občas i zapomíná, ale to už k tomuto věku bezesporu patří. Po smrti babičky zůstal v celém domě sám, tak se mu po nás o to víc stýská, ale bohužel takový je už život. U nich na vesnici je sice krásně, bydlení tam přijde levněji, ale není tam práce, ……. Všechno má své pro i proti.

Párty se vyvedla. Počasí nám přálo, tak jsme mohli být venku na zahradě. Kvůli dětem se začalo již odpoledne, aby se stihly dostatečně vyřádit. Dorazila i celá početná rodinka od dědovi dcery, tedy tatínkovi sestry. Museli přivést další sezení, abychom se všichni nějak poskládali. Děda byl velice dojatý a úplně naměkko.

Martínek se úpřimně radoval z dárků, které s dětmi překotně rozbaloval. Lego a ostatní praktické dárky, jako je oblečení, jsme nechali až na doma, aby to zbytečně neuválely a nezničily. Nakonec vyhrál kopací míč. Společně s ním kopaly po celé zahradě, to bylo křiku a smíchu.

Najednou rána, rachot skla a pak hrobové ticho. Do dětí, jako když střelí, najednou je nebylo ani slyšet, ani vidět. Lekli jsme se, co se stalo, aby se někdo nepořezal, ale odnesl to „jenom“ skleník, kde skončil kopací míč. Je to nepříjemné, ale tabulka se zasklí, hlavně že ti rošťáci jsou celí.

Do hajan jsme se dostali až po půlnoci. Do sytosti jsme se najedli, něco popili a hlavně si důkladně poklábosili. Došlo i na harmoniku a zpěv. I miminku v bříšku se to očividně líbilo, spokojeně se překulovalo a vůbec nezlobilo. Byl to vskutku nádherný den!!!!!!

Související odkazy:
Veš dětská
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 18. týden

obrázek deník