Hodnotit / sdílet na:

18.07.2009: SOBOTA, RODINNÁ PÁRTY

obrázek deník
Brzo ráno zaběhl Marek vyvenčit Koudyho, já zatím pobalila pár nejnutnějších věcí a jede se k rodičům na chalupu.

Předpověď počasí sice nic moc, obloha je dokonce zlověstně zatažená, ale je to už naplánované, tak se nedá nic dělat. Přinejhorším rozděláme oheň v krbu a budeme slavit uvnitř. K oslavě máme hned několik důvodů, já měla včera svátek, taťulda má dnes narozky a přítelkyně od brášky udělala úspěšně bakalářky. To už je snad pořádný důvod, aby se i počasí umoudřilo.

Můj žaludek se poslední dobou pomalu uklidňuje, tak se těším, že si konečně na něčem dobrém pochutnám. Budeme grilovat masíčko, opékat buřtíky, zkrátka čekají nás samé nezdravé dobrůtky. Nakoupili jsme i nealkoholické pivečko, abych i já mohla popíjet a připíjet na zdraví.....

Na chalupu jsme dorazili až kolem oběda. Cestou místy pořádně lilo, tady nás čekalo chladnější počasí, ale aspoň že neprší!!!!

Martínek si s hafíkem cestou schrupnul, tak se okamžitě vrhnul na zbytky jahod a černého rybízu. Nestačila jsem ho ani převléknout, tak jen doufám, že se to vypere.

Odpoledne nakládáme zbytek masa, chlapi připravují dřevo na oheň. Mají se stavit i přátelé rodičů z vedlejší chalupy, tak to bude pořádná sešlost.

Aby se Martínek zabavil, šel s ním bráška na ryby. Už dlouho mu sliboval, že spolu opět vyrazí, ale vždy do toho něco vlezlo. Jdou jen k nedalekému rybníku, přesto to malý prožívá, jako obrovské dobrodružství.

Asi po hodince se naši rybáři vrátili. Marťáska bylo slyšet už z dálky, hulákal jak na lesy. Aby také ne, vždyť držel sám rybářský prut, navíjel vlasec a dokonce chytil dvě malé rybky!!!!

Během rybolovu Martínkovi pořádně vyhládlo. Když už měl pocit, že nám vše vypověděl, čapnul housku a utíkal se pochlubit tatínkovi, který opravoval plot na konci zahrady. Za chvíli se však vrátil a škemral o staré pečivo, že prý musí krmit holoubky. Bylo mi to divné, kde by se tu vzali holubi??? Šla jsem tedy za ním a opravdu, ve větvích smrku si udělali hnízdo holubi. Staří lítali sem a tam, měli co dělat, aby sehnali potravu pro stále nenasytná mláďata.

Zbytek dne byl plný smíchu a pohody. Vzájemně jsme si předali dárečky, nejvíce mě nadchly foto rámečky, k nímž jsem dostala i se stejnou tématikou foto alba. Je to opravdu úžasné.

Obloha se začala pozvolna protrhávat, vše tedy nasvědčuje, že se dnešní grilovačka opravdu vydaříííí.

Související odkazy:
Ovulační test
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 15. týden

obrázek deník
dětský bazárek