Hodnotit / sdílet na:

15.08.2009: SOBOTA, TAK HO TU MÁME ZPĚT

obrázek deník
Hned časně ráno Marek odjel, přestože je sobota. Má z práce něco urgentního, tak se nedá nic dělat. Včerejší večer jsme dost dlouho ponocovali a skvěle jsme si ho užili. Po Martínkovi se nám oběma už stýská, ale na druhou stranu je i příjemné občas vypnout, věnovat se sobě navzájem.

Nemůžeme si vůbec stěžovat, rodiče od Marka malého také kdykoliv ohlídají, zůstává u nich i přes noc. Já však volný čas využívám k pracem, které normálně nestíhám a Marek buď cvičí, kouká na televizi nebo si na počítači připravuje podklady do práce. Oba dobře víme, že to pro náš vztah není zrovna to pravé ořechové, tak jen doufám, že se nám to podaří změnit k lepšímu.

Než jsem se nadála, tak jsem opět na chvíli usnula. Probudilo mě polechtání sluníčka na tvář a jemné pokňourávání našeho pejska za dveřmi. Jsem ráda, že ho máme, každé ráno nás přivítá, nejraději by nás i olízal. Pak se protáhne, vyplázne jazyk, mocně zazívá a peláší k misce se žrádlem, čímž dá najevo, že nastal čas snídaně. Je příjemné mít na světě někoho, kdo vás má rád v každé situaci a je mu dočista jedno, jak zrovna vypadáte,….

Kouďák je zkrátka náš miláček, i když musím přiznat, že na něj nemáme po narození Martínka už tolik času a nervů jako dřív. Jednak je z něho už dospělý pejsek, má svoji tvrdohlavou povahu a někdy zlobí a i my už nemáme takovou dávku trpělivosti, jako dřív. Občas ho musíme i potrestat, což je nám následně moc líto. Martínka hned po narození přijal báječně, bez jakékoliv známky žárlivosti. Je na něho moc hodný, má s ním přímo svatou trpělivost.

Po procházce s Koudym se vrhám do přípravy oběda. Chci mít vše hotové, abychom až dorazí naši s Martínkem měli čas si popovídat, než nám zas odjedou zpět domů. Snažila jsem se je přemluvit, ať u nás přespí, ale mají už rádi svoje pohodlí a klid.

Rázem poledne se rozezvučel domovní zvonek. Celá dojatá jsem nejprve objala našeho klučinu a přitom si uvědomila, jak jsem šťastná, že ho máme, je to takové naše velké sluníčko. Než jsme zasedli k jídlu, stihnul se Martínek přivítat natolik vřele s hafíkem, že chlupy lítaly všude. Moje snaha o perfektní vygruntování bytu byla ta tam.

Cestou domů si Martínek v autě zdřímnul, takže popolední spánek se nekonal. Zato dychtivě vyprávěl, co všechno u babičky dělal, že dokonce byli jeden den v ZOO. Pusinku nezavřel až do večera. Odpoledne jsme šli jen na krátkou procházku s Koudym, venku se udělalo zase pořádný vedro, přitom jsme doprovodili rodiče k autu. Když se k večeru vrátil Marek, tak spustil malíček vše nanovo jako kolovrátek, takže o program dnešního večera bylo vystaráno.

Související odkazy:
Cvičení na míči - Fit ball
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 19. týden

obrázek deník
dětský bazárek