Hodnotit / sdílet na:

29.07.2009: STŘEDA, I MONIKA SI PROŠLA PEKLEM

obrázek deník
Opět je tu krásný den, počasí nám fakt vychází. Zatím není mimořádné vedro, ale je hezky, tak si užíváme. Všichni naspáváme včerejší ponocování, takže z pelíšků postupně vylézáme až kolem 9. hodiny.

Není kam spěchat, což je prima, to jsem opravdu už potřebovala. Dnes plánujeme zajet na nákupy, lednice začíná být poloprázdná, ale času je dost, můžeme vyrazit třeba až odpoledne.

V hloubi duše se mi začíná stýskat po Markovi, ale Monika během dne natolik srší humorem a dobrou náladou, že svůj smutek dokáži potlačit. Naše děti si to společně také užívají, tak s odjezdem domů nepospícháme. Monika by nás stejně ani tak brzy nepustila. Při první zmínce bychom dostali tak akorát pěkně na frak.

Včera jsme to s Mončou pěkně protáhly. Nejprve jsme všichni společně opékali buřtíky a když šli malíčci spát, tak jsme ještě hezkou chvíli poseděly. Spát se nám nechtělo, ani komáři nás neobtěžovali, asi je odháněla speciální lampa, která se mírně pohupovala a přidávala večeru příjemnou atmosféru, tak proč pospíchat na kutě.

Monča si načla bílé vínečko, já si dala nealkoholické pivo v plechovce, abych nebyla stále jen o vodě, k tomu jsme jen tak uďobávaly tyčinky a nakrájený hermelín. Nevím, zda to bylo tím vínkem, ale na sestřenku padla nostalgie a místo veselých příběhů ze svého okolí, začala vyprávět o svém životě. Nikdy mi celou pravdu o svém prvním manželství neřekla. Že měli neshody, to bylo jisté, jinak by se nerozvedli, ale že to bylo tak zlé, to jsem netušila.

Manžel byl posedlý žárlivostí. Že je žárlivý věděla od začátku jejich vztahu, dokonce jí to zpočátku i lichotilo. Byl pozorný, zahrnoval ji dárky. Když to přehnal, omlouval se, že to tak nemyslel, doufala tedy, že to přejde .... Až později si uvědomila, že to není láska, ale že ji chce vlastnit, jako nějakou věc.

Vše se stupňovalo, až se snížil i na prohledávání osobních věcí, zkoumání jejího mobilního telefonu ..... Byl natolik nechutný, že na ni doma ve tmě číhal, když měla nějakou akci z práce a pak ji podroboval výslechu. Dokonce chtěl, aby mu ukazovala jaké má prádlo ......

Monice se hnusil stále víc, styděla se o tom s někým mluvit, navenek se totiž natolik ovládal, že vypadali jako milující pár. Vše vyvrcholilo tím, že se dal na pití. Když si pak dal s chlapama v hospodě na kuráž, dělal doma v noci scény, nebral ohled ani na malou Terezku. Nutil Moniku, ať se přizná, s kým ho podvádí,...... a ve finále si vynucoval sex, aby mu prý dokázala, že miluje pouze jeho. Když mu řekla, že se jí hmusí a dá se rozvést, vyhrožoval, že ji připraví o Terezku.

Byla jsem z toho vyprávění úplně vyvedená z míry. Nechtělo se mi vůbec věřit, že ta naše prostořeká a přitom tolik dobrosrdečná Monika si prošla takovým peklem. Dnes už má snad všechno špatné za sebou, žije s hodným a tolerantního mužem, což si opravdu zaslouží.

Občas mi bylo líto, že Marek nežárlí, měla jsem pocit, že mě o to méně miluje. Teď si říkám, že mám vlastně štěstí, že takový není. Jak je vidět, tak žárlivec se nikdy nezmění, i když bude do nekonečna slibovat. Naopak míra žárllivosti se jen stupňuje a to se pak opravdu nedá vydržet!

Související odkazy:
Vliv slunečních znamení na naše zdraví a možné negativní ovlivnění funkcí jednotlivých orgánů
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 17. týden

obrázek deník