Hodnotit / sdílet na:

18.11.2009: STŘEDA, KDYŽ SE NEOZÝVAL,.....

obrázek deník
Už od rána jsem nebyla ve své kůži. Venku se sice udělalo docela hezky, ale já z toho neměla žádnou radost. Stále jsem měla takový ten divný pocit s mrazením v zádech. Pak se ozval telefon a já sebou natolik cukla, až jsem na sebe kydla právě otevřený jogurtík pro malého.

Byli to moji rodiče, nabídli mi, že odpoledne přijedou a odvezou Martínka k sobě na prázdniny, aby nemusel další týden ještě do školky a nabral mimo velké město nové síly. Jejich nabídku jsem uvítala, předala jim malého k telefonu, aby ho na svůj záměr připravili. V rychlosti jsem zatím přemýšlela, co vše musím nakoupit, abych rodiče alespoň trochu pohostila.

Že by tedy byly moje obavy zbytečné a naopak vše dobře vycházelo, dokonce až nad moje představy??? Dlouho jsem se ale neradovala. Marek se od neděle neozval, tak jsem se po nákupu rozhodla, že mu zkusím zavolat sama. Měli jsme sice úmluvu, že bude volat jen on ze svého služebního telefonu, ale když jsem měla ráno ty neblahé pocity…

Potřebovala jsem se ujistit, že je vše v pořádku, i když jsem věděla, že to můj telefonní kredit pořádně pocítí. Telefon vyzváněl o sto šest, ale nikdo to nebral. Řekla jsem si, že má Marek asi jednání ale v momentě, kdy jsem to chtěla típnout, ozval se na druhé straně ženský hlas. Úplně mi to vyrazilo dech a nebyla jsem schopna slov. Na druhé straně svírala v ruce telefon mého Marka jeho sličná kolegyňka. Po trapném mlčení jsem ukončila hovor a přitom jsem si představovala ty nejžhavější filmové scény.

Jelikož ve svém stavu nejdu daleko pro pláč, řinuly se mi po tvářích krokodýlí slzy. Měla jsem vztek na Marka a s ním i na celý svět. Zatímco já nosím pod srdcem naše dítě, překonávám všechna úskalí, jenž sebou těhotenství přináší, tak on si pěkně užívá se svou kolegyní. Vybavily se mi scény z filmů, kdy on je nahý v koupelně a ona zvedá jeho telefon.

Fantazie pracovala na plné obrátky, když se rozezvučel telefon. Podle melodie jsem hned věděla, že je to Marek. Neměla jsem chuť s ním vůbec mluvit, ale byl neoblomný, stále dokola vyzváněl, což moje pocuchané nervy nakonec nevydržely. Chtěla jsem ho zahrnout proudem výčitek, ale když jsem uslyšela jeho zastřený hlas, z něhož bylo patrné, že je silně nachlazený, tak jsem zjihla a začala ho v duchu litovat.

Vše se nakonec vyjasnilo. Marek se neozýval, neboť se před odjezdem od malíčka nakazil a po třech dnech mimo domov začal být i on nemocen. Nechtěl mě stresovat, tak nic neřekl, ale v neděli se přidaly i horečky a on neměl chuť a sílu telefonovat.

Kolegyně si s ním tedy neužívala, jak jsem ji podezřívala, ale nosila mu pracovní materiál, aby zdárně a včas dokončili společnou služební cestu.
V momentě, kdy já Markovi telefonovala, tak si zrovna odskočil a jelikož moje vyzvánění jí připadalo naléhavé až přímo alarmující, dovolila si Markův telefon sama zvednout.

Tak takhle vzniká většina problémů a nedorozumění, ještě že se vše vysvětlilo. Časem se tomu jistě všichni zasmějeme, ale věřte, několik minut mi do smíchu rozhodně nebylo!!! Vytáhla jsem z lednice medovník, který jsem koupila pro rodiče a s chutí, dieta - nedieta, jsem do něho pořádně zakrojila.

Související odkazy:
Spalničky
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 33. týden

obrázek deník