Hodnotit / sdílet na:

25.11.2009: STŘEDA, MALÝ ČERTÍK SE NÁM VRÁTIL

obrázek deník
Probudil mě tlak na močový měchýř. Vůbec se mi nechtělo vylézt z vyhřáté postýlky, ale musela jsem. V bytě byla nepříjemní zima, topení na noc vypínám a venku se pořádně ochladilo, foukal studený vítr. Rozhodla jsem se, že si ještě chvíli poležím. Po včerejším cvičení jsem se cítila celá rozbolavělá, ještě týden a už to ukončím. Holky mi sice budou chybět, ale připadá mi, že se některé cviky naší malé už zrovna moc nelíbí.

Na procházce s hafíkem se nám oběma pořádně kouřilo od pusy. Auta byla po noci ještě ojíněná, holt už nám to začíná. Nemám ráda tohle období, mně sice až zas tak velká zima není, ale to věčné strojení sebe a malého, mě pěkně prudí. Než se pak někam vypravíme, tak to hezky dlouho trvá.

Odpoledne dorazili naši s malým raráškem. Nemohla jsem se jich dočkat, stále jsem vyhlížela u okna, zda už neuvidím parkovat jejich auto. Byla jsem sice moc ráda, když mi naši nabídli, že si malého odvezou, abychom se konečně mohli doléčit, ale to ticho mi šlo docela brzy na nervy.

Až když je člověk sám a cítí se osamělý, tak si uvědomí o co by přišel, kdyby kolem sebe neměl všechny ty lidičky, které ho mnohdy třeba i rozčilují, ale přitom k jeho životu patří.

Naši přijeli docela vystrašeni ohledně prasečí chřipky. Případ, kdy musel být vyvolán porod ve 29. týdnu mamince, která se tímto virem nakazila a ještě se nepotvrdilo, zda se virus může přenést i na plod, tak to je dočista děsí. Všude se mluví o tom, že sice existuje vakcína proti tomuto viru, ale ještě k nám ani nedorazila a již se odborníci nemohou shodnou v názoru, zda očkovat či ne.

Je to málo odzkoušená vakcína, chtějí ji v první řadě aplikovat politikům, lékařům, ale dokonce i těhotným ženám. Já se rozhodně očkovat nedám, nemám v toto očkování vůbec žádnou důvěru. Po té, co jsem nedávno četla, že i vakcína proti rakovině děložního čípku má mnoho negativních vedlejších účinků, že se od plošného očkování děvčat začíná upouštět, tak si myslím, že to i s touto vakcínou může dopadnout stejně. Raději budu ještě více dodržovat hygienu, nakoupím i malému nějaké vitamíny a budu doufat, že nás prasečí chřipka jen tak neskolí.

Přesto, že jsem si myslela, že se rodiče zdrží i přes noc, tak se rozhodli ještě večer odjet. Bylo mi to líto, přeci jen to jsou moji rodiče a já se k nim už do vánoc možná sama nedostanu... Když viděli, že mám slzy na krajíčku, tak mi slíbili, že zase brzo přijedou, tak doufám, že svůj slib splní.

Martínek se ještě večer pustil do hraní se zvířátky. Od našich si dovezl velkou podložku ve stylu safari. Je to puzzle, kde je nakreslená step, voda i zvířátka. Umístil si na ni svoje umělé miláčky a byl přímo ve svém živlu. Něco podobného má i u Markových rodičů. Moc ho to baví, lépe tak vnímá prostředí, ve kterém cizokrajná zvířata žijí.

Martínek se do hry zabral natolik, že jsme prošvihli i Večerníček. Přisedla jsem k němu na zem a ještě dlouhou dobu jsme si o všech jeho zážitcích povídali. Byla jsem moc šťastná, že je alespoň tenhle mužský se mnou doma, že se mám s kým pomazlit, když tu Marek stále není!

Související odkazy:
Prasečí chřipka - A/H1N1
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 34. týden

obrázek deník