Hodnotit / sdílet na:

19.08.2009: STŘEDA, MILÁ NÁVŠTĚVA

obrázek deník
Odpoledne čekám Martu, je to moje dlouholetá kamarádka a spolužačka ještě ze základní školy. Přijede i se čtyřletým synem Lukášem. Bydlí ve stejném městě jako já za svobodna, tak se v posledních letech vídáme méně. Snažíme se vždy sejít, když jedu na návštěvu k našim, ale ona už pracuje, tak ne vždy se to hodí. Marta je velice příjemná mladá žena a jelikož je učitelkou v mateřské škole, má i velice hezký vztah k dětem.

Martínek nechtěl jít po obědě ani spinkat, stále se ptal, kdy už dorazí??? Nakonec usnul u pohádky na gauči, čekání ho zmohlo. Návštěva dorazila až kolem 16. hodiny. Kluci hned zmizeli v pokojíčku, odkud se ozývalo řinčení hraček a kostek, které překotně vyndávali z plastových boxíků.

My s Martou si zatím daly kávičku s jablečným závinem, co jsem dopoledne narychlo upekla. Během vyprávění jsme plánovaly, co dnes společně podnikneme. Je sice teplo, ale na plovárnu už to nemá cenu jezdit, než bychom se tam dohrabaly….. Nakonec jsme usoudily, že necháme kluky pohrát a pak zajedeme na večeři do „Mekáče“. Klukům to udělá radost a nám odpadne práce s nádobím.

U Mcdonalďs jsme se všichni parádně nadlábli. Klukům jsme objednali dětské menu, ke kterému dostali navíc autíčko z Lega. Měli pochopitelně velikou radost. Na parkovišti je čekalo další překvapení v podobě nafukovacích balónků, které rozdávalo Tchibo. Domů jsme dorazili docela pozdě. Kluci si dali společnou vanu, kde si pinkali s balónky, jinde by jim je Koudy pěkně rozcupoval, pak pohádku a celkem bez odmlouvání šli spát.

Večer jsme s Martou strávily vyprávěním o všem možném i nemožném, Marta mi srdečně pogratulovala k holčičce a svěřila se, že se s manželem dohodli, že zkusí umělé oplodnění. Marta prodělala před dvěma lety těžký zánět spodku a od té doby mají problém s otěhotněním. Inseminace jim nepomohly, tak to zkusí uměle. Moc bych jí to přála, je to výborná matka, ale na to osud pokaždé nehledí.

Do hajan jsme se dostaly až po půlnoci, tak jsem zvědavá na zítřejší vstávání. Doufám, že kluci budou klidně spát a ne ponocovat, jako ta malá uličnice u mě v bříšku, která se rozhodla, že bude svou maminku kopat a kopat!!

Související odkazy:
Neplodnost
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 20. týden

obrázek deník