Hodnotit / sdílet na:

09.09.2009: STŘEDA NÁKUPY V OUTLET ARÉNĚ

obrázek deník
Dnes razíme se švagrovou na nákupy. Její přítel má nějaké zařizování v Praze Štěrboholská, tak chceme mrknout do Fashion Outlet Arény. Martínka jsem odvedla do školky, děda ho v poledne vyzvedne, půjdou na procházku s Koudym a pak spinkat. Počítám, že nějak kolem třetí budeme zpět a pokud nebudu moc hyn, vyrazíme za dětmi na hřiště.

Když jsem Martínkovi včera večer říkala, že ho vyzvedne děda, že pojedu pryč, tak si přál koupit krokodýla nebo velblouda. Umělými zvířátky je přímo posedlý, klidně by jimi zabral celý pokoj. Nevím jak pořídím, jsou tam sice hračky Pompo, ale co vím, tak tam nic mimořádného nemají.

Cesta rychle utekla, Milan nás dovezl až na místo, až toho budeme mít dost, tak mu máme jen zavolat a on nás co nejdříve vyzvedne. Švagrové je momentálně krátce těhotná, bude to jejich první mimčo. Na rozdíl ode mne není ještě tolik natěšená na nakupování dětských věciček, ale chce si koupit něco volnějšího pro sebe.

V aréně jsme to vzaly pěkně od konce, začaly jsme u obchodu se zbožím Reebok. Nápisy na výkladních skříních hlásaly, že v případě nákupu dvou věcí je ta druhá za 29Kč. Na chlapy zde měli vskutku pěkné kousky, ale většinou věci, co zrovna nepotřebují. Nechtěly jsme utrácet za každou cenu, spíš vypadnou z každodenního rituálu a trochu si naladit oko.

Zaujaly nás dětské teplákovečky, při nákupu dvou souprav by jedna vyšla kolem 400Kč a botičky, které by stály 380Kč, což nám přišlo solidní. Zatím jsme ale jen okukovaly s tím, že se sem zastavíme ještě těsně před odjezdem, abychom se s tím netahaly.

Postupně jsme načuhovaly do všech obchodů ale ve finále nás to, až na prodejnu Tchibo a butik s francouzskou módou, dost sklamalo. Francouzský obchůdek nabízel nádherné modely, ceny byly sice vyšší a náš stav nám zatím nedovoloval něco si koupit, ale až odrodíme, tak sem určitě zajedeme a trochu se hodíme do gala. Bude však záležet i na tom, zda nám ti nahoře nesníží porodné a mateřskou, to by pak na takové nákupy asi moc nezbylo.

Jako vždy, nejvíce jsme nakoupily v outletu Tchibo. Vše bylo zlevněné minimálně o 50%, což mě inspirovalo k nákupu propínacího svetru, do kterého se vejdu i s pupíkem, Martínkovi jsem koupila fixy s razítky,když nás zde hračkárna zklamala. Pája si vybrala tuniky, které se dají nosit i v těhotenství a chlapům jsme nakoupily sady ponožek, s kterými máme jen ty nejlepší zkušenosti.

Při tom všem nám pořádně vyhládlo a protože Milan ještě nebyl s jednáním u konce, šly jsme si dát něco teplého k snědku. Výběr jídel byl u všech stánků pomalu stejný, tak zvítězily čínské nudle s masem a neperlivá voda.

Sluníčko příjemně hřálo, usadily jsme se na venkovní terase, odkud byl skvělý výhled. Nohy jsem si opřela o obří květináč, na chvíli zavřela oči a ten klid a pohoda mi připomněly dovolenou u moře. Snad bych nakonec i usnula, ale Milan volal, že je hotov, tak jsme dožahly pití a vyrazily směr Reebok.

Cestou domů nám nebylo z jídla zrovna nejlépe, stále se nám vracelo nahoru. Milan se tomu jen smál, že si máme příště vzít sebou chleba s máslem a bude hned po problému. Má pravdu, tyhle čínské omáčky nebudou pro těhulky asi zrovna moc vhodné, ale bohužel nic jiného tam neměli. Je to holt poučení pro příště.

Martínka jsem zastihla už s dědou na hřišti, dnes toho po obědě prý moc nenaspal. Měl velikou radost z fixů a na zvířátka si v tu chvíli nevzpomněl. Večer jsme oba padli jak za vlast, aspoň že mně to moje břicho dnes tolik nebolelo. Byl to příjemný den.

Související odkazy:
20 denní dieta
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 23. týden

obrázek deníkVýživa a vitamíny