Hodnotit / sdílet na:

02.12.2009: STŘEDA, SEJÍT SE MŮŽEME I POZDĚJI

obrázek deník
Do školky jsme dnes ani nešli, Martínek zůstal na noc u rodičů. Po včerejším cvičeníčku jsme si šly s těhulkama ještě posedět a trochu se nám ten čas vymknul z rukou. Posezení bylo bezva, i když mi bylo chvílemi do breku, že se musím s holkami rozloučit. Přišlo mi, že s posledním protažením a posílením pánevního dna, něco pěkného končí. Holky mě však utěšovaly a Jitka, která přišla už jen posedět, mi dala ruku kolem ramen s tím, ať se uklidním, že sejít se můžeme kdykoliv.

Měla pravdu s několika maminkami jsme si už nyní domluvily, že budeme chodit společně cvičit i po porodu. V centru jsou jednak příjemné lektorky, ale je tu i bezvadné zázemí. Lze chodit na cvičení pro zpevnění postavy i s malými dětmi, které v době cvičení hlídá paní, jenž je učitelkou ze školky. Také zde organizují cvičení maminek s dětmi, což jsme s Martínkem, i když jinde, s chutí absolvovali. Co se týče naší malé, tak je na tyto úvahy ještě čas, ale je dobré předem vědět, kam je možné s dětmi jít.

Když jsem vyvenčila Koudyho a trochu poklidila, vydala jsem se vyzvednou malého od rodičů. Společně s babičkou jsme zajeli ještě do obchodu. Odpoledne přijede Marek, tak ať ho lednička nepřivítá svojí prázdnotou. K jídlu si objednal palačinky, malý už se také těší. To si zas dají ti moji chlapi pořádně do nosu, ale i do žaludku, že???

Marek přijel tentokrát dřív, tak vzal malého a Koudyho na procházku. Martínek tentokrát ani nešel po obědě spát, vstával ráno u rodičů později, tak se mu vůbec nechtělo. Začíná to s ním být na střídačku, jednou usne po obědě jako dudek, podruhé sebou plácá jako kapr a pak nakonec vyleze z postýlky, se slovy: „Maminko, očička už nechtějí být zavřená.“

Do spaní ho nenutím, i když bych se i já občas ráda natáhla, vychutnala si odpolední siestu. Do porodu to už snad nějak doklepu, teď v závěru se mi dokonce zdá, že mám daleko víc energie než na samém začátku. Mohou za to buď hormony nebo si moje tělo na ty všechny změny konečně zvyklo.

Chlapi přišli z venku vymrzlí a pořádně hladoví. V rychlosti se svlékli, umyli si ruce a huráááá, vrhli se s velkou chutí na palačinky!

Související odkazy:
Dětský aerobic
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 35. týden

obrázek deník
dětský bazárek