Hodnotit / sdílet na:

27.05.2009: STŘEDEČNÍ PRUDKÉ OCHLAZENÍ

obrázek deník
V noci jsem špatně spala, čekala jsem na tu bouřku... Žádná hrůza ale nepřišla, jen se zvednul vítr a až k ránu začalo pršet. Měla jsem obavy, jak to dopadne u našich na zahrádce. U rodičů jsou ty průtrže a hrůzy vždy horší, než u nás, ale hned ráno otec psal, že i u nich je vše v pořádku, že šla bouře kolem.

Dnes jsem už ani nesnídala přímo v posteli, cítila jsem se dobře, zřejmě ta bouře pročistila vzduch. Sice se mi z vyhřáté postele nechtělo, venku byla pěkná zima, teplota klesla asi o 16 stupňů Celsia, ale vstávat a venčit hafíka, se holt musí.

Pěkně jsme se s Matínkem nasnídali, teple oblékli a vyrazili na procházku. Byli jsme tam necelou hoďku, ale vymrzli jsme dostatečně. I hafík se už těšil do tepla domova, po dešti bylo vlezlo a nepříjemně vlhko.

Odpoledne jsme byli u babičky na dětském hřišti, malý makal celou cestu na kolečku - odrážedle. Je to náš šikulka. Ze začátku na kole nechtěl vůbec jezdit. Už vloni k narozkám jsme mu za peníze z prodaného kočárku koupili kolo Olpran. Vůbec mu to ale nešlo, má kratší nožičky, tak nemohl pořádně zabrat do pedálů a šlapat. Taťulda se sice mračil, nejraději by, stejně jako jiní chlapi, aby hned malý uměl každý sport... Kolečko jsme zatím zamkli do komory s tím, že další rok se uvidí.

Letos na jaře se vše opakovalo, ale s tím, že už měl malý z kola přímo hrůzu a jen ho viděl, začal hystericky brečet, je totiž značně záleživý. Chtěli jsme, aby na něčem jezdil, jsme tím i mobilnější a klasické dětské odrážedlo mu už jen odíralo tolik drahé botky.

Rozhodli jsme se tedy koupit předem k dětskému dni kolo bez šlapek, tzv. odrážedlo. Dítě se na něm naučí udržovat rovnováhu a pak pomalu přejde na kolo bez pomocných koleček, fakt dobrýýýý, lítá na něm jako drak.

I babička s dědou se nakonec rozhodli, že Martínkovi koupí kolo, aby měl něco na drandění i u nich. Vybrali také 12", ale od jiného výrobce, než my. Kolečko dali do kolárny a když jsme dorazili, šel ho děda s malíčkem smontovat. Kolo se mu natolik zalíbilo, že ho donesli do bytu, aby děda přidělal i pomocná kolečka. Malý nasedl a světe div se, jel!!

Bez stresu, s radostí, div neodřel nábytek. Doporučuji tedy vzít na nákup kolečka dítě s sebou a nechat ho v obchodě šlápnout, jinak až doma zjistíte, že má dítě ještě krátké nožičky nebo je těžký převod. Holt na Olpranu bude jezdit třeba až za rok!

Miminko začalo zlobit zase až večer. Fakt mi bylo dost zle. Musela jsem si vzít čípek, večeře skončila v záchodě a nic dalšího rozumného mi v žaludku také nezůstalo. Nesnáším tyhle stavy. Paní doktorka mi ale říkala, že když je těhulkám takhle špatně, že to znamená, že je vše v pořádku. Tak je to snad dobré znamení!!!!!

Související odkazy:
Jízda na kole, formování postavy
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 8. týden

obrázek deník
dětský bazárek