Hodnotit / sdílet na:

16.06.2009: ÚTERÝ, CELODENNÍ POBYT NA ČERSTVÉM VZDUCHU

obrázek deník
K ránu konečně začal foukat vítr, vzduch se trochu pročistil, ale bylo zlověstně zamračeno. Je to jako naschvál vždy, když se někam chystáme vyrazit. Martínkovi se nechtělo z postele, když prudce klesne tlak, je unavený a ospalý. Nechala jsem ho, ať si ještě protáhne pupíček a sbalila vše na cestu.

Hned po procházce s hafíkem vyrážíme na domluvenou návštěvu Markových prarodičů, v poklidném městečku. Vždy se moc těšíme, zvláště v tomto období, kdy můžeme celý den trávit na zahrádce mezi záhony růží, keři hortenzií a kanadských borůvek, .....

Cesta byla dobrá, vítr rozehnal mraky a počasí se nakonec umoudřilo. Nebylo takové vedro jako v pondělí, což bylo příjemné. Martínek dováděl na zahrádce s Kouďákem, převážel na kolečku ozdobné kamínky, řádil na houpačce a byl jako vždy unesený ze slepic, které by nejraději stále krmil a kdyby to šlo, tak by si je vzal i sebou domů.

Já vyplela skalku, aby se prarodiče nemuseli plahočit mezi květinovými keříky a po dobrém obědě jsme společně lenošili a diskutovali. Martínek si šel zatím trochu zdřímnout, svěží vzduch a neustálé pobíhání ho vždy unaví a i když se vzpouzí, že spinkat nechce, tak lehne a vzápětí vytuhne.

Den uběhl jako vše, co je krásné a vzácné a nastalo nepříjemné loučení. Vždy jsem z toho naměkko a nejen já, ale všechno bohužel jednou skončí.

Vyrazili jsme až při západu slunce, které mě celou cestu nepříjemně oslňovalo. Byla jsem však celkově v pohodě, což je u mně vzácné, jen v duchu jsem si trochu posteskla, "škoda, že nemáme svůj vlastní domek". Člověk se mezi tou zelení cítí o mnoho lépe, energie se vlévá přímo do žil, zatímco ve městě nás dusí smog a prach. Holt je to dań civilizaci.

Až na menší pobolívání v podbřišku, ale to bylo spíš tím ohýbáním, na které nejsem zvyklá, jsem se cítila fajn, takže sláva, byl to super den!!!!

Související odkazy:
Základní rysy člověka a den narození
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 11. týden

obrázek deník