Hodnotit / sdílet na:

21.07.2009: ÚTERÝ, GENETIKA A NÁKUPY

obrázek deník
Probudila jsem se brzo ráno celá zpocená. Chvíli mi trvalo, než jsem si srovnala v hlavě, co je za den a co mě čeká. Sama v ložnici, k tomu takové zvláštní ticho a ke všemu ten divný sen.

Konec lenošení, honem vstávat. Nejprve s Kouďákem na procházku a pak na genetiku. V naší rodině máme bohužel genetickou vadu, takže musím podstoupit nějaká vyšetření navíc. Jsem ráda, alespoň se nic nezanedbá.

Na ultrazvukovém vyšetření, které se provádí mezi (11. až 13. +6) týdnem jsem už byla. Kontroluje se při něm šíjové projasnění, což je tekutina v kůži zátylku plodu, která je přechodně přítomna u všech plodů. U plodu s Downovým syndromem je však šířka tohoto projasnění významně větší. Toto vyšetření mi dopadlo dobře, tak doufám, že i nyní bude vše v pořádku.

Paní doktorka byla velice příjemná, sepsala se mnou veškerou rodinnou anamnézu. Zítra a ve čtvrtek tam nejsou, takže až v pátek ráno si mám zavolat, jak dopadly výsledky. Čím více si uvědomuji přítomnost toho malého tvorečka u mně v bříšku, tím silnější jsou obavy, aby bylo vše v pořádku a narodilo se nám zdravé miminko. Ty dva dny nejistoty zas budou kruté.

Abych se trochu odměnila a využila hlídání malého, rozhodla jsem se zajet do obchodního centra. Všude jsou obrovské plakáty na slevy, ale nic mimořádného nikde nevidím. Je to spíš výprodej zboží, o které není zájem. Nejdéle jsem se zdržela v dětském oddělení. Na děti mají nádherné věcičky, ale musím brzdit. Nejpre musím probrat vše co mám po Martínkovi, abych zbytečně neutrácela. Už teď je jasné, že budu potřebovat maličké věci na zimu, Martínek byl letní mimino, takže po něm nic nemám.

Nakonec jsem neodolala a koupila ve slevě sadu tří overálku s dlouhým rukávem ve velikosti 0-3 měsíce. Oblečení v této velikosti jsem měla jen minimálně. Každý mě od toho zrazoval, že to mimčo neunosí, ale nejsme velkého vzrůstu, takže Martínek v těch větších velikostech zbytečně plaval. Pokud by toto druhé miminko bylo habán, tak to někomu podaruji, ale myslím, že to u nás nehrozí.

K večeru jsem si Martínka vyzvedla na dětském hřišti. Bylo hezky, tak jsme tam ještě další hoďku zůstali. Jezdil s dětmi na kole, dávaly si závod, blbly na průlezkách, jezdily na skluzavce, zkrátka prázdninová pohoda.

Doufám, že to počasí nějakou chvíli vydrží a my konečně odjedeme k sestřence na chalupu, už se těšíme!

Související odkazy:
Dětský aerobic
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 16. týden

obrázek deníkVýživa a vitamíny

dětský bazárek