Hodnotit / sdílet na:

01.09.2009: ÚTERÝ, NÁSTUP DO MATEŘINKY

obrázek deník
Tak tu máme významný den, Martínek jde poprvé do školky! Marek si na to vzal volno, přestože mají v práci nějaké problémy. Je to kus chlapa a svoje city nedává často najevo, ale i on je z toho, že jde malý do školky, dost naměkko. Chtěl tedy tento den prožít společně s námi....

Na rozdíl od těch mých chlapů, kteří spali celou noc jak zabití, já se budila snad každou hodinu. Vůbec jsem nemohla zabrat, břicho mi neustále tvrdlo, nevěděla jsem, na kterou stranu se překulit.

Venku je od rána krásně, svítí sluníčko, přímo slavnostní pohodička.
Já však od časného rána lítám po bytě jako vítr a neustále měním oblečení, které dám malému na sebe, věci do batůžku na převlečení a podobně. Rozespalý Marek jen nevěřícně vrtí hlavou a myslí si své.

S paní učitelkou jsme se dohodli, že nejlepší bude dovézt děti tento první den asi okolo půl deváté až deváté hodiny. Dnes ve školce nebudou celý den, jde spíš o seznámení s novými kamarády, s novým prostředím ... Jsem moc zvědavá, jak to ten náš malý rarášek zvládne.

Vyrazili jsme před osmou hodinou, abychom stihli během cesty udělat několik foteček na památku. V duchu přemítám, zda se může fotit i uvnitř školky, abychom vše zdokumentovali i pro babičky a dědy. Věřím, že se Martínkovi ve školce bude líbit a nebude plakat.

Školka je umístěna blízko lesoparku, má velikou zahradu se spoustou různých prolézaček, je zde i bazén a pískoviště. Také vnitřek školky nás mile překvapil, výzdobu tvoří obrázky a výrobky dětí. V jídelně stojí dlouhý stůl s maličkými židlemi. V sociální zařízení je pěkná umývárna a několik prťavých záchodků. V herně jsme uviděli spousty hraček a knížek. Paní učitelka působí velice sympaticky, k ruce má na výpomoc tzv. tetu, je to také moc příjemná paní.

Malý se hned vrhnul do hracího koutku, kde spatřil dětskou kuchyňku, moc rád si hraje na vaření, doma také stále něco kuchtí. Prvotní dojem máme s Markem velice dobrý, ještě vyplnit příslušné povinné formuláře, pusu malému, zamávat a jde se domů. Některé děti pláčou, malý se pouze zeptal, zda pro něho po obědě přijdeme a peláší k ostatním dětem.

Venku mně ukápla nejedna slzička, uvnitř jsem se musela držet, ale zde mě nikdo nevidí. V duchu jsem si povzdechla, jak ten čas rychle letí, už i my máme malého školáčka ...

Jelikož má dnes Marek dovolenou, musíme ten volný čas náležitě využít. Pokud někdo myslí na romantiku, tak ta se bohužel konat nebude, jelikož nás čeká důležité zařizování, a to kolaudační převzetí nového bytu!!!

Související odkazy:
Nástup do mateřské školky
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 22. týden

obrázek deník