Hodnotit / sdílet na:

07.07.2009: ÚTERÝ, NEJEN ZABOUCHNUTÉ DVEŘE

Počasí se střídá jak na houpačce, do konce týdne to nevypadá na nějaké zlepšení. Zítra máme odjet k sestřence na chatu, ale Martínek si od rána stěžuje, že ho bolí v krčku. Zatím teplotu nemá, ale nechce vylézt z postýlky, jen tak polehává a to není dobré znamení. Pokaždé, když si něco naplánujeme, tak do toho něco vleze. Je to jak za trest.

Dnes jsem měla v plánu nějaké pochůzky a chtěla jsem i nakoupit sebou na chatu, ale koukám, že to s malým asi nepůjde. Honem brnknu rodičům, děda má volno, tak by mohl hlídat. Aspoň v tomhle mám štěstí, dědu jsem odchytla zrovna na odchodu a malíčka mohu dovést.

Jaká úleva, nemusím nic rušit. Honem přistrojit, Kouďák to musí vydržet, vyvenčím ho až odvezu malého. Alou, ať to všechno stíháme, aspoň, že mi dnes není zle od žaludku.

Moje zbrklost se mi tentokrát nevyplatila. Jak jsem kvaltovala, nechala jsem klíč v zámku zevnitř a průvan zabouchl dveře. Sakrblééé, nejraději bych si nafackovala a přitom se mi chce brečet. To zas budou výdaje za zámečníka, Marek mě přetrhne. Co se dá dělat, vztekat se můžu jen sama na sebe, ty papuče na nohách jsou opravdu super!! Ještě že mám v kapse potřebné doklady a klíče k autu, takže se jede k rodičům a pak budu řešit zámečníka.

Kupodivu zámečník dorazil velice rychle. Zarazilo mě, že vůbec nechtěl vidět doklady, že tam opravdu bydlím. Otevřeno bylo raz dva, ještě se mě zeptal, zda chci doklad, že bez něj to bude levnější a odfrčel. Fakt jsem nestačila zírat. Stačí se postavit před nějaký byt, kde víte, že majitelé odjeli, ukázat na dveře s tím, že jste si zabouchli a bez jakýchkoliv dotazů vám bude vyhověno. To je teda nářez!!!!!

Na sociálce jsem potkala známou. Přišla mi nějaká přešlá, ale já taky nevypadám nejlíp, tak jsem to nekomentovala. Před necelými dvěma roky se vdala, vypadalo to na osudovou lásku. Tak jsem prohodila takové ty zdvořilostní fráze, jak se mají, zda už plánují potomka, ....
Dala se do breku, že už jsou od sebe, že se teď soudí o byt, .... Bylo mi jí líto, viděla jsem, že se potřebuje někomu vypovídat, ale místo s tolika čumily, kde jsme zrovna byly, mi nepřipadalo zrovna nejvhodnější.

Navrhla jsem, zda si nechce někde sednout, dát si kafčo, já ovocný drink a ona souhlasila. Bylo to neuvěřitelné. Taková láska, na svatební cestě byli v Maledivách, kde užívali života plnými doušky, každý by jim mohl závidět. Pak se vrátili, koupili za přispění rodičů byt, a neuběhl téměř ani rok a byt vypadal jak klícka pro dvě cukrující hrdličky. Majka vždy měla cit pro detail, takže nádhera.

Ochladnutí jejich vztahu nastalo ve chvíli, kdy k Petrovi nastoupila nová sekretářka. Byla to taková ta holka po škole, která sice v hlavě nic nemá, ale zato má krátké sukně a rozhodne se budovat kariéru přes postel. Chlapi jsou v tomhle ohledu bohužel slaboši. Pokud to člověk nevidí a doma se chovají jakoby nic, tak se dá ten jejich úlet snad i přejít, i když to bolí. Co ale ten prasák, jinak jsme ho pojmenovat ani nemohly, udělal Majce, to je hnus.

Stále častěji se vymlouval na množství práce, nové zakázky a podobně. Cítila se v té jejich kleci tak sama, že se rozhodla stmelit jejich vztah dítětem. Petr souhlasil, podařilo se téměř napoprvé a čas opět plynul. Vše nebylo asi úplně v pořádku a Majka ve třetím měsíci potratila. Doktoři jí řekli, že se to u prvního těhotenství stává hodně ženám, ať si z toho nic nedělá, půl roku počká a že napodruhé to jistě vyjde.

Domů z nemocnice ji pustili o den dříve, ale to neměli dělat. Petrovi se nemohla dovolat, měl vyplý mobil, tak si vzala taxík. To, co uviděla, bylo jak z filmu. Její Petřík se válel v posteli s jinou a ani si nevšimli, že někdo přišel. Nestačila ta ukrutná bolest tam uvnitř, kterou jí způsobil potrat, ale ještě tohle!!!! Kdyby se spustil v nějakém hodinovém hotelu, ale v jejich společné posteli, to je silné kafe.

Stejně jako já, tak i Majka zabouchla dveře. U mně to vyřešil zámečník, ale u ní je to na vždy! A taková to byla velká láska......

Související odkazy:
Boj proti zadržování vody v těle
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 14. týden