Hodnotit / sdílet na:

24.11.2009: ÚTERÝ, NOSÁNEK MÁ JAKO KNOFLÍČEK

obrázek deník
Tak jsem málem prospala ultrazvukové vyšetření. Nevím, zda jsem budík ráno zamáčkla v polospánku nebo jsem si ho večer vůbec nezapnula, každopádně jsem zaspala a následně měla pěkný fofr. Procházce s Koudym jsem tedy moc nedala a honem jsem upalovala do nemocnice.

Čekárna byla narvaná, nezbyla jediná volná židle. Záhy mě pustil sednou mladý muž, který doprovázel těhulku, jenž vypadala spíš jako holčička. Dali jsme se hned do řeči. Paní byla vyšší postavy, takový ten hodně štíhlý typ. Když mi řekla, že má každou chvíli rodit, zůstala mi otevřená pusa v úžasu. Takové malinké bříško jsem měla snad někdy v pátém měsíci…..

Paní si během těhotenství prožila své. Poslední tři měsíce proležela v nemocnici, jelikož se chtělo miminku předčasně na svět. Pustili ji až minulý týden. Podle ultrazvuku je však miminko na minimální hranici, co se týče hmotnosti a velikosti, tak jí musí monitorovat.

I když tato těhulka vypadala velice mladě, čekala na ni doma téměř tříletá holčička. Kdyby s hlídáním nevypomohli rodiče, přišel by manžel v práci o místo. Jeho zaměstnavatel nehodlal pochopit, že potřebuje být s dítětem doma. Jsou to děsné situace, jsem ráda, že máme babičku s dědou v místě bydliště, člověk totiž nikdy neví.

I když se mi zpočátku zdálo, že je přede mnou hodně maminek, nečekala jsem tentokrát ani tak dlouho. Musím teď chodit na UTZ kvůli cukrovce častěji, přitom se vždy obávám, abych stihla dojet včas pro malého do školky. Dnes, kdy mě netlačil čas a bylo mi to celkem jedno, tak to v ordinaci frčelo jako po másle.

UTZ dopadl velice dobře. Pan doktor říkal, že je malá ukázkově položená a tím je vše hezky vidět. Naše princeznička už váží 2 180 gramů. Celou dobu si tam něco broukal pod fousy, vše mi následně ukazoval, ale já byla schopna soustředit se hlavně na nosánek. Byl to takový malý knoflíček, že by malá nezdědila můj rodový frňáček????

Domů jsem dojela klidná a spokojená. K obědu jsem si dala chlebík s máslem a se šunkou a k tomu přijídala pomelo. To mi teď během těhotenství, opravdu zachutnalo. Ani jsem se nešla natáhnout a jelikož bylo venku poměrně slušně, vydala jsem se s Koudym na delší procházku....

Související odkazy:
Celulitida
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 34. týden

obrázek deník