Hodnotit / sdílet na:

27.10.2009: ÚTERÝ, RAZÍTKO OD OBVOĎÁKA

obrázek deník
V noci si ještě sprchlo, ale ráno už nepršelo. Přesto počasí nebylo nic moc. Malého jsme s hafíkem doprovodili do školky a hned potom jsem zajela k obvodnímu lékaři, abych měla razítko v těhotenské průkazce. Stále jsem to odkládala, nevím nač je třeba chodit ještě k obvodnímu, když mě neustále sledují a prohlížejí doktoři ze všech stran. No nic, zákon si to žádá, jinak bych neměla nárok na mateřskou, tak se nedá nic dělat.

V čekárně sedělo několik lidí, ještě abych se nějak nakazila….. Během čekání jsem zavolala ohledně výsledků do diabetologické poradny. Včera tam paní doktorka nebyla, takže krevní testy vyhodnocovala až dnes. Byla jsem náramně potěšena, výsledky byly dokonce mírně pod normou a hladina štítné žlázy byla abnormálně dobrá, že by obrat k lepšímu??? Hned jsem měla lepší náladu.

Po chvíli čekání jsem i já konečně přišla na řadu. V ordinaci mě překvapil nový, poměrně mladý doktor. Převzal ordinaci po původním, velice příjemném panu doktorovi, který již odešel do důchodu. Zatím jsem neměla potřebu se někam jinam přehlásit, byla jsem s malým doma, lékaře jsem nevyhledávala a o změně jsem ani nevěděla.

Doktor mě nejprve sjel očima od hlavy až k patě a pak na mně vybafnul, co chci. Připadala jsem si jak někde na rentgenu, když následně nahlédl do mé karty co mu sestra přichystala a řekl, že to jsou pěkné móresy čekat druhého parchanta, aniž bych byla vdaná, tak to teprve bylo silný kafe.

Neřekla jsem nic, ale výraz obličeje moje myšlenky zřejmě prozradil, jelikož trochu zlehčil a konstatoval: „No nic, já zapomněl, že dnes je to vlastně moderní, nebýt vdaná….“ Nato následovala otázka, zda to ubohý dítě bude mít vůbec nějakého tátu???? V tu chvíli jsem se už musela pořádně držet, abych se nerozbrečela. Něco tak neomaleného a drzého bych čekala spíš od primitiva a ne od vzdělaného člověka, jakým by podle měl doktor být.

Nakonec mi doktor akorát změřil tlak, což mi v průběhu těhotenství dělali už málem stokrát, opsal údaje z poslední kontroly, která byla kdysi dávno a šla jsem. V jednom týdnu další doktor s velkým D, byla jsem z toho akorát dokonale zhnusená. Ale co, hlavně že už mám razítečko v těhotenské průkazce!! Hned jak naberu po porodu nové síly, přehlásím se jinam. S takovým sprosťáčkem už nechci mít žádné dočinění.

Odpoledne dorazil Marek, spojil svátek s dovolenou, tak si ho užijeme až do konce týdne. Já šla večer na cvičení hata-jógy, kde jsem se odreagovala a zklidnila. Hned po cvičení jsme s holkami vyrazily na kafíčko, abychom příjemně zakončily dnešní, jinak dost hnusný, den.

Související odkazy:
Bikram jóga
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 30. týden

obrázek deník
dětský bazárek