Hodnotit / sdílet na:

23.06.2009: ÚTERÝ, ÚNAVA A VYSOKÁ HLADINA HORMONU

obrázek deník
A zase prší, jsem z toho počasí tak děsně unavená, že mi to dá děsnou fušku vylézt vůbec z postele. Chtěla bych se zahrabat do peřin, strčit hlavu pod polštář, jako pštros do písku, ale není tu nikdo, kdo by se postaral o prcka a vyvenčil našeho Kouďáka,..... takže bohužel.

Při prvním těhotenství jsem vstávala brzo ráno do práce a vše jsem zvládala a teď se cítím téměř pernamentně mizerně. Vyčetla jsem, cituji přesně, "Během prvních dvanácti týdnů těhotenství je ve vašem těle vysoká hladina hormonu choriogonadotropinu, který má vliv na všechny emocionální změny, pocity únavy, nechutenství, zvracení ...", takže doufám, že to je ten můj kámen úrazu. Možná i ta moje hormonální léčba způsobila, že toho hormonu mám ještě více, neboť se cítím jak pytlem praštěná, a to až na nepatrné vyjímky denně.

Po procházce jsme s Martínkem zajeli koupit alespoň nejnutnější potraviny. Uvařím jen dušenou mrkev s bramborama, sama nemám zas na nic chuť, žaludek je jak na vodě. Celkově mi nechutná co sama vařím, naopak, když přijdu k hotovému a necítím ty všechny pachy kolem, tak si s chutí dám. Ale to bohužel není tak často.

Přesně, jak jsem předpokládala, přepadla mě kolem oběda nevolnost. Byla jsem ráda, že se Marťásek s jídlem neloudal a šli jsme se pak oba natáhnout.

Po odpoedním spánku jsem se cítila ještě hůř než před ním. Hlava se mi mohla rozskočit, vše se se mnou točilo. Potřebovala jsem dojít rychle na procházku s hafíkem, odvést malého k Markovým rodičům a frčet na břišní tance. Byla jsem domluvená se švagrovou, ale cítila jsem, že na to dnes nemám.

Nakonec z toho opravdu nic nebylo. Sotva jsme přišli z procházky, obloha se zlověstně zatáhla. Po chvíli se spustil déšť doprovázený bouřkou. Byla jsem v duchu ráda, aspoň mám další důvod proč zůstat doma. Honem ještě zrušit ty tance a doufat, že se po té bouři pročistí vzduch a mě přestane bolet hlava. Ještě že si dnes Martínek vystačí sám a většinu dne si pěkně hraje, hlavně se zvířátky z Afriky. Asi ho chudáčka vyděsil i ten mokrý hadr obvázaný kolem mé hlavy, ale co se dá dělat. Fakt super, co?????

Související odkazy:
Celulitida
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 12. týden

obrázek deník
dětský bazárek