Hodnotit / sdílet na:

25.08.2009: ÚTERÝ, ZOUBKY JAKO PERLIČKY

obrázek deník
Dnes ráno se cítím plná energie, tak mám hned lepší náladu. Kolem poledne se to poslední dobou vždy zhoršuje, mívám dočista krizi. Pokud to jde, jdu si minimálně lehnout, mnohdy i s Martínkem usnu. Večer jsem opět unavená, ale jak lehnu do postele, nemohu spát. Stále se převaluju, o něčem přemýšlím. Nejčastěji to je ohledně nového bytečku, o nástupu Martínka do školky, ….

Já i Marek si přejeme, aby malíček do školky chodil. Děti miluje a kolektiv přímo vyhledává. Mezi maminkami na pískovišti však často slýchávám, že i jejich děti se těšily, přesto pláčou, začaly se v noci opět pomočovat a podobně. Utěšuji se, že u nás o nic nejde, jsem doma a s mimčem ještě i nějaký rok budu, tak proč to řešit. Bohužel mi to nedá, obavy hloubají, když už usnu, mám děsné sny a ráno jsem často příšerně unavená.

Venku je vedro, ale na plovárnu dnes nejedeme. Martínek je na jedenáctou hodinu objednán k zubařovi, na preventivní prohlídku. Jde i babička, kterou z ničeho nic bolí opět tři zuby. Děsně trpí, nemůže na nic skousnout, jelikož to má na obou stranách úst. Tento problém má již poněkolikáté, doktoři jí to nevěří a až když začne otékat, tak zub rozdělají. Léčba pak tvá nejméně tři měsíce. Vždy to nejprve na pevno zadělají, pak zas otvírají a stále dokola, jelikož tam vznikne zánět. Teď už je na tom tak, že se jít k zubaři bojí.

U zubaře to Martínkovi dopadlo dobře, má zoubky jak perličky. Paní doktorka s ním byla moc spokojená. Naštěstí malému nevadí si čistit zoubky, baví ho to. Snažím se doma používat i lepší zubní pastu, aby neměl žádné problémy. Moc mu chutná Elmex junior, kterou nám zubařka doporučila. Za odměnu dostal od sestřičky dokonce časopis se zvířátky, který si hrdě odnášel sebou domů.

Po poledním spinkání dorazil Marek, ani jsem mu nestihla ukázat včerejší poklady ze sekáčku, jen se osprchnul a už zas vyrážel s Martínkem na plavání. Máme dnes náhradní hodinu. Škoda, že to tak vyšlo, když zrovna venku sluníčko nádherně hřeje. Nedá se nic dělat, byla by škoda o hodinu přijít, není to zrovna levná záležitost.

Pokud to půjde, bude už chodit na plavání s Martínkem jenom Marek. Mně při tom už často pobolívá břicho a záda, minule mě malíček dokonce nechtěně kopnul párkrát do břicha a bylo mi pak večer zle.

Po plavání jsme šli na rodinnou procházku i s Koudym. Venku bylo příjemně, na hřišti nás odchytili známí. Martínek se hned zapojil do hry s dětmi, domů se mu samozřejmě nechtělo. Marek byl jak na jehlách, měl hlad, znáte jistě chlapy, jak jsou hned neklidní…… Odešel tedy s hafíkem domů a já zůstala, aby si Marťásek s dětmi také pořádně užil. Za svůj statečný výkon u zubaře a šikovnost při plavání si to určitě zaslouží!!!!

Související odkazy:
Přírodní spalovače tuků - spalování tuků
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 21. týden

obrázek deník