Hodnotit / sdílet na:

26.10.2009: PONDĚLÍ, PERLIČKA OD ZUBAŘE

obrázek deník
Hned brzy ráno, jsem musela jet na kontrolu do diabetologické poradny. Včera se nám od dědy celkem těžko odjíždělo. Vzhledem k blížícímu se porodu ani netuším, kdy se tam zas dostanu. Bylo mi smutno, nějak rychle to tam uteklo. Za jiných okolností bychom ještě nějaký den zůstali, ale změnu místa pobytu kvůli nemocenské jsem měla jen do neděle a na pondělí zas ty odběry kvůli těhotenské cukrovce.

Cesta byla tentokrát docela dobrá, narazili jsme pouze na dvě objížďky. Domů jsme přijeli ještě před Večerníčkem, Martínek se poňuchal s tatínkem, já se dala hned do vybalování. Na soutěž Superstar, kterou i malíček se zájmem sleduje, byl už u Markových rodičů, abych ráno neměla takový shon.

V poradně mi to tentokrát docela uběhlo. Tím, jak se chodí pravidelně, tak se setkávám se stejnými těhulkami. Tím, jak se už od vidění známe, dáme se snadněji do řeči. Tentokrát jsme si padly do oka asi se stejně starou maminkou, doma měla už čtyřletého klučinu. Teď čekají opět chlapce, tak mi tu naši malou záviděla. Jak prý zná manžela, tak bude chtít ještě minimálně jedno dítě, aby se dočkal holčičky. Ona z toho nebyla zrovna odvázaná, tohle těhotenství jí dává také pěkně zabrat.

Jak jsme si tak stěžovaly, že musíme stále na nějaká vyšetření, tak jsme se dostaly až k zubařovi. Paní byla na povinné preventivní prohlídce až nyní, svezla se společně s manželem, který byl už delší čas objednán kvůli bolesti. Jako perličku mi vyprávěla jejich docela pikantní zážitek.

Manžel má se zuby docela problémy, vždy se mu po vrtání dostane dovnitř nějaká infekce a krátce po zaplombování to začne opět pěkně zlobit. Musí tam pak znovu jít, zub mu otevřou, trhají nervy, čistí, takže léčba jednoho zubu se protáhne na několik měsíců. Ve finále mu tam zubař dá do každého nervového kanálku speciální tyčinku, zřejmě aby kanálek lépe utěsnil, manžel vyplázne bezmála tisícovku a je hotovo.

Tento postup již prý manžel absolvoval dvakrát. Teď naposled tam šel poslední zákrok, dalo by se říct, reklamovat. Takto zdlouhavě opravený zub, který měl být dle slov lékaře již naprosto mrtvý, ho začal opět neskutečně bolet. Došlo tedy k opětovnému odvrtání plomby, vyčištění jednoho z kanálku a zadělání. Když bylo hotovo, poděkoval, vydělal stovku, aby zaplatil třicetikorunový poplatek s tím, že to chtěl zarovnat na padesátku.

Jediné, co mu bylo divné, že si sestra s doktorem stranou něco špitá, načež mu sdělila, dnes to máme za 390,-Kč. V tu chvíli se stačil jen nadechnout, zasunout stovku do peněženky, vytáhnout pětistovku a zaokrouhlit platbu na 400,-Kč. Žádný doklad, žádné vysvětlení, holt takto se snadno vydělávají peníze.

Až v čekárně mu došlo, že během doby, kdy čekali, až na ně přijde řada, podávala nějaká žena sestře mezi dveřmi balíček s kosmetikou AVON a chtěla na ní 400,-Kč. Že by souhra náhod nebo si sestřička opravdu potřebovala vydělat na svůj sokromý nákup???

Ne jen, že člověk přijde na řadu pravidelně o hodinu až dvě později, než byl objednán, ale ceník za úkony nikde vyvěšený není, takže si každý účtuje, jak se mu to zrovna hodí. Místo omluvy za nekvalitně provedenou práci, za zbytečně ztracený čas při dalších návštěvách, musíte znovu platit a ještě být rádi, že vás vůbec zubař vezme. Tak to je tedy nářez, kam jsme se to v tom zdravotnictví dostali??? Na tuto otázku není snadná odpověď....

Související odkazy:
Pozor na nevhodné potraviny během těhotenství
Těhotenství týden po týdnu:
Popis těhotenství 30. týden

obrázek deník
dětský bazárek