Hodnotit / sdílet na:

Chryzoberyl

Chryzoberyl obrací náš kritický způsob myšlení k lásce a soucitu. Uvolňuje a harmonizuje tělesnou i duševní stránku, pomáhá zklidnit mysl, prohloubit meditaci. Podle tradice byl tento kámen nošen jako talisman pro štěstí. Zvláště ceněna byla odrůda cymofán (po vybroušení získá efekt kočičího oka).

Cymofán nám dává poznat, že všechny problémy, které vnímáme, jsou především naše vlastní. Až sami v sobě nastolíme vyrovnanost a klid mysli, teprve potom bude náš život ve styku s okolím vyrovnaný, bez negativních pocitů.

Barva - bezbarvá, žlutá, zlatožlutá, zelená, hnědá.

Čakra - srdce, žluté odrůdy pupeční a solaru plexu.

Chryzoberyl přináší štěstí, napomáhá přitahovat pozornost a přízeň okolí, podporuje trpělivost, snášenlivost, pochopení, léčí deprese, citové zranění, oživuje obrazy ve třetím oku.

Astrologie - znamení Blíženců.

Léčivé vlastnosti:


  • čistí organismus
  • uvolňuje křeče žaludku a střev
  • zmírňuje astmatické záchvaty
  • zmírňuje otoky žláz
  • léčí krátkozrakost
  • léčí kožní nemoci - akné, ekzémy

Chryzoberyl zelené barvy - pro centrum srdce je nejúčinnější, dodává srdci pocit harmonie, tepla a uvolnění.

Chryzoberyl žlutých tónů - v centru srdce zmírňuje astmatické záchvaty, při nachlazení tiší kašel. Křeče žaludku a střev léčí přikládáním na pupeční čakru a solar plexus, lze přikládat přímo na bolestivá místa nebo pít na lačno tzv. chryzoberylovou vodu. Žluté tóny jsou vhodné i ke zmírnění otoků žláz a při zánětu mandlí. Na čakře třetího oka léčí krátkozrakost.

Cymofán se doporučuje k léčbě kožních a očních nemocí.

Očista - před každým použitím kámen očistíme vodou a pouze krátce nabijeme na slunci.