Hodnotit / sdílet na:

Růženín

Víra ve schopnosti růženínu se datuje už do dob vlády faraónů. Egypťané věřili, že růženín zpomaluje stárnutí člověka. Málo krystalů se může pochlubit tak nádhernou a přitom jemnou barvou. Svými růžovými tóny v nás probouzí cit něžnosti, přátelství, nesobecké lásky. Již od antických dob byl ctěn jako kámen srdce a lásky. Otevírá srdce, zvyšuje nejen pocity lásky, ale co je důležité i sebelásky. Posiluje přátelství, dává sílu odpouštět a navrací důvěru a harmonii ve vztazích, ze kterých se vytratily. Darovaný při výročí svatby, upevňuje manželský vztah.

Barva - růžová, vzácně s fialovým nádechem.

Čakra - srdce.

Růženín prohlubuje vnímavost našich smyslů k umění, zejména k hudbě. Oživuje v nás fantazii tvořivého ducha a schopnosti vidět dál, než kam dosahují naše smysly.

Růženín je vhodným krystalem i v situacích, kdy člověk potřebuje odpustit někomu jinému. Při řešení problémů nás učí trpělivosti, ponechání času a prostoru i pro jiné názory, které nám mohou rozšířit obzor.

V duchovní rovině nás růženín provází na cestě hledání, s jeho pomocí se ubráníme všemu špatnému. Při meditaci pomáhá otevřít srdce lásce, která nezná potřebu vlastnit.

Astrologie - znamení Býka a Vah.

Těžiště jeho vliv je v centru srdce, kde uklidňuje, čistí a posiluje vše, co souvisí s činností srdce a psychosomatickými poruchami, které mají příčinu i v potlačených emocích.

Léčivé vlastnosti:


 • posiluje srdeční sval - reguluje srdeční rytmus, chrání před infarktem myokardu
 • snižuje vysoký tlak
 • chrání cévy před trombózou
 • pomáhá při onemocnění krve - anémie, leukémie
 • zvyšuje plodnost žen
 • pomáhá při nespavosti - způsobené špatným citovým rozpoložením
 • ulevuje při onemocnění nadledvinek a ledvin
 • pomáhá při léčbě nemocí pohlavních orgánů mužů i žen
 • odvádí z těla tekutiny škodlivé látky a přebytečné tekutiny
 • zlepšuje psychickou pohodu - pomáhá v boji proti depresím
 • dodává energii

Vnitřně užívaná voda z růženínu neutralizuje v těle jedy, které se v nás hromadí špatnou životosprávou, ale i špatnými skutky a myšlenkami.

Masáží kamenem dochází k prokrvení pokožky, pomáhá vyhlazovat vrásky.

Růženín nás dokáže chránit i před negativní energií, kterou produkují přístroje (počítač, televizor) a před znečištěním okolního prostředí. Vhodné je tedy umístit větší kus růženínu hlavně v místnosti, kde spíme. Nerušenému spánku také napomáhá, když umístíme nedaleko postele vedle růženínu i křišťál a černý turmalín.

Očista - před a po každém použití kámen očistíme pod proudem tekoucí vlažné vodou, a to po dobu několika minut. U kamenů využívaných pro zlepšení bytového prostředí provádíme očistu 1x týdně. Kámen nabíjíme delší dobu, ale raději ne na přímém slunci, kde ztrácí barvu, ale při měsíčním světle. Energii lze oživit a podpořit, pokud růženín přechováváme nějaký čas v dóze společně s křišťálem nebo ametystem.